Boat.png

Denizler ve göllerde hızlı olarak seyahat etmenizi sağlayan teknelerin Minecraft’ta nasıl yapıldığını ve nasıl kullanıldığını bu rehberde bulabilirsiniz.

Tekne Ne İşe Yarar?

Tekneler denizlerde ve su biomlarında hızlı bir şekilde seyahat etmenize yarar. Yüzerek çok yavaş gideceğiniz yerlere tekne kullanarak kat kat daha hızlı gidebilirsiniz. Tekneler bir yere çarptıklarında çok kolay parçalanan eşyalardandır. Bu yüzden kullanırken bloklara çarpmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Teknelerin içine girmeden de arkadalarından itirerek bir yere götürebilirsiniz.

 

Tekne Tarifi, Tekne Nasıl Yapılır?

Teknek yapmak için 5 adet tahtaya ve bunları koymak için bir çalışma masasına ihtiyacınız var. Tahtaları çalışma masasına alttaki gibi yerleştirdiğinizde kendinize bir tekne yapabilirsiniz.

http://www.minecraftcrafting.info/imgs/craft_boat.png

 

Tekne Nasıl Kullanılır?

Tekneler karada kullanılamıyor. Hangi suda kullanmak isterseniz oraya sağ tıklayarak tekneyi yerleştirdikten sonra SAĞ TIK ile içine oturabilirsiniz. Normalde yürürken kullandığınız yön tuşları ile tekneyi kontrol edebilirsiniz. Tekneden çıkmak veya inmek için SOL TIK ile tekneyi sallayarak inebilirsiniz. Ardı ardına birkaç defa tıklamanız gerekebilir.

 

Tekne tarifi ve diğer tüm eşyaların yapımını buradan görebilirsiniz.

 

Etiketler:
, , , , ,

Eklenme:
09 Kasım 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

Bir yorum yaz