Yanan Fırın

Minecraft’ta bazı eşyaları dönüştürmek için kullanılır. Yemekleri pişirmek, madenleri eritmek gibi şeyler fırın sayesinde yapılmakta.

Bir fırın yapmak için önce bir çalışma masanızın (Crafting Table) ve bir kazmanızın olması gerekiyor.

Fırın yapımı ve diğer tüm eşyaların yapımını buradan görebilirsiniz.

Furnace Nasıl Yapılır?

Fırın yapımında taş kullanılıyor. Bu taşları etrafınızdan kazmanızla kazarak toplayabilirsiniz. 8 adet taş topladıktan sonra çalışma masanıza sağ tıklayarak alttaki resimdeki gibi taşları yerleştiriyoruz.

Eğer taşları doğru şekilde yerleştirmiseniz, yukarıdaki gibi bir görüntü çıkacaktır. Çalışma masası penceresinin sağ tarafındaki fırını sağ tıklayarak çantanıza alabilirsiniz. Fırını bir yere yerleştirmek elinize fırını alarak yerleştirmek istediğiniz yere sağ tıklamanız yeterli. Fırını kullanmak için mutlaka bir yere yerleştirilmiş olması gerekiyor. Benim tavsiyem evinize koymanızdır.

Fırın Nasıl Kullanılır?

Fırınımızı yaptıktan ve bir yere sabitledikten sonra, sıra geldi kullanmaya. Fırınımıza sağ tıklayarak fırın penceremizi açıyoruz. Öncelikle pişirmek, eritmek vs. için mutlaka fırında birşey yakmanız gerekiyor. Bu yüzden fırnınıza bir yakıt koymalısınız.

Fırın ekranında soldaki kutucuklardan altta bulunan yakıtı, üstte bulunan yakılacak olan eşyayı gösterir. Alt kutucuğa ağaç veya kömür koyabilirsiniz. Odunla odunu yakarak kömür elde edebilirsiniz.

Fırınınızdan çıkan eşyaları sağ taraftaki kutucukta gösteriliyor. Buradan eşyaları almak için sağ tıklayarak çantanıza koyabilirsiniz.

 

Etiketler:
, ,

Eklenme:
22 Nisan 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

Bir yorum yaz

İnceleme Bekleyen Harita Sayısı: 74

SohbetMineturk Youtube Kanalı

Error type: "Forbidden". Error message: "Access Not Configured. YouTube Data API has not been used in project 192939760626 before or it is disabled. Enable it by visiting https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/overview?project=192939760626 then retry. If you enabled this API recently, wait a few minutes for the action to propagate to our systems and retry." Domain: "usageLimits". Reason: "accessNotConfigured".

Did you added your own Google API key? Look at the help.

Check in YouTube if the id UCrSQsYiwPnEaXM0Lz5OeCqg belongs to a channelid. Check the FAQ of the plugin or send error messages to support.