Çubuk Nasıl Yapılır ve Ne İşe Yarar (Stick Yapımı)

http://media-mcw.cursecdn.com/a/aa/Stick.png

Minecraft’ta daha ilk dakikalarda ihtiyacınız olan çubuğun nasıl yapıldığını ve nerelerde kullanıldığını bu yazıda görebilirsiniz.

Çubuk Tarifi?

Çubuk yapmak için E tuşuna basarak inventory’i açmamız yeterli. Eğer isterseniz tabi çalışma masasında kullanabilirsiniz. Çubuğu alttaki resimde gördüğünüz gibi her 2 tahtayı üst üste koyarak yapabilirsiniz. 32 tahta’dan veya 8 odundan toplam 64 tane çubuk yapabilirsiniz.

http://wikicheats.gametrailers.com/images/a/a0/Minecraft-PlanksSticksCraft.png

Çubuk Ne İşe Yarar?

Çubuklar eşyalarda, silahlarda ve meşalelerde genellikle sap olarak kullanılmakta. En çok kullandığınız silahların yapımı için çubuk gerekiyor. Ok, tabela ve raylarda da çubuk kullanılmakta. Sadee çubuk kullanarak merdiven ve ç
it yapabilirsiniz. Aynı zamanda çubuklar tahtadan olduğundan yakıt olarak da kullanabilirsiniz. Ufak pişirme veya eritme işlerinde çubuklar işinizi görebilir. Örneğin 1 çubukla 1 pirzola veya 1 maden eritebilirsiniz.

Çubuk tarifi ve diğer tüm eşyaların yapımını buradan görebilirsiniz.

Etiketler:
, , , ,

Eklenme:
04 Temmuz 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

  1. Sanane

    ne biçim bişi yaw bu çubuk
    koskoca blok ile zar zor bir maden erirken çubuk ile hepsini eritiyoruz 😀

  2. Yani minecraft ın sağı solu belli olmuyor

Bir yorum yaz


İnceleme Bekleyen Harita Sayısı: 12

Sohbet

Mineturk Youtube Kanalı

Error type: "Forbidden". Error message: "Daily Limit Exceeded. The quota will be reset at midnight Pacific Time (PT). You may monitor your quota usage and adjust limits in the API Console: https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/quotas?project=192939760626" Domain: "usageLimits". Reason: "dailyLimitExceeded".

Did you added your own Google API key? Look at the help.

Check in YouTube if the id UCrSQsYiwPnEaXM0Lz5OeCqg belongs to a channelid. Check the FAQ of the plugin or send error messages to support.