Uyumluluk: 1.8, 1.8.X Yapımcı: Eren ve Fatih

Cabbar’ın Maceraları Map Hakkında

Eren ve Fatih tarafından yapılıp sitemize gönderilmiş bir harita.

Yapımcı Açıklaması: Harita da parkurlar labirentler var ve bir hikayesi de var. Bir gün Cabbar’a bir mektup gelir Recep’in kardeşi kaçırılmıştır ve Cabbar onu aramaya gider…

Cabbar’ın Maceraları Haritası Resimleri

Cabbar’ın Maceraları Haritası Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Cabbar’ın Maceraları seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Cabbar’ın Maceraları Map İndir

Cabbar’ın Maceraları Haritası indir

Etiketler:
, , , , , , , , , ,

Eklenme:
18 Nisan 2021

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. MrCagriBurak

  Hikaye biraz daha yaratıcı olabilirdi. Diyaloglar daha güzel olabilirdi. Olaylar eklenebilirdi. Biraz klişe olmuş sanki. Puanım 10 / 6. Bi dahakine daha iyisini yaparsınız umarım 🙂

 2. admin 1 ay geçti daha yeni gelior harita şaka gibi düzgün adminlik yapın artık

 3. ÇikolatalıHelva

  Evet, vasatın altı bir harita.

  Her şeyden önce değinmek istediğim bir şey var: Harita çok kolay. Harita boyunca 2 kere mi ne öldüm. Onlar da zaten çit parkuru yüzündendi. Yani zorlayıcı bir deneyim bekliyorsanız, beklemeyin.

  Hikaye ise rezalet. Konu sıradan karakterlerde hiçbir şey yok. Asıl daha kötüsü ise konuşmalarda felaket kötü. Örnek verecek olursam:
  Anne : Cabbar git süt al
  Cabbar : Tamam alıp geliyom
  Şaka olsun diye böyle yazmadım. Cidden bu harita içinde geçen bir replik. Yahu bu mudur Anne-Oğul ilişkisi?

  Üstüne bir de harita yarım bitiyor. Bunu neden yapıyorsunuz? Haritayı yarım bitirmek yerine ufak bir Boss Fight koysanız ölür müsünüz? Çok ekstrem bir şey beklemiyorum. Mesela bir zombiye full elmas zırh üstüne bir de elmas kılıç verelim kapışalım. Sadece sol tık basarak kazanıyor olabilirsiniz. Fakat en azından haritayı bitirince tatmin olma hissi geliyor.

  Ayrıca anlamadığım bir şey var (SPOILER) : Cabbar’ın babasını biz ne zaman öldürdük? Kaza oldu falan diyoruz da ne ara? Hani 1. harita olsaydı bu haritanın adı “Cabbar’ın Maceraları 2” olurdu. Aslında öyle. Minecraft’ta tek oyunculu bölümüne geldiğinizde “Cabbar’ın Maceraları 2” yazıyor. Ama ne ayaksa burada düz “Cabbar’ın Maceraları” yazıyor. Zaten bu haritayı oynadıktan sonra ilk haritayı hiç merak etmiyorum fakat en azından hikaye için bakabilirdim.

  Bölümler ise meh. Aslında bir çoğu kötü olsa da yaratıcı olmaya çalışanlar var. Mesela görünmez parkur. Çok çok kolay olsa da farklı bir şeyler denenmiş. Ya da tablolu parkur. Dürüst olayım geçmek için yaratıcılık moduna geçtim. Ama yine farklı bir şeyler denenmiş. Onun dışında sıradan işte. Arena var, labirent var, parkur var. Hepsi de inanılmaz kolay. Ayrıca Soru-Cevap bölümü de var. Fakat parkur bölümünde bonus diye yazılmış. Tüm soruları bildiğinizde ise bilmiş oluyorsunuz. Ödül falan yok. Sadece harita ile alakalı 3 soru bildiniz.

  Komut kullanımı yine iyi değil. En fazla görebileceğiniz şey ekranda çıkan yazılar. Zaten onu da çokça gördük. Onun dışında teleport, spawnpoint gibi sıradan şeyler var. Özellikle şu süt alma kısmı çok yavan. Yahu neden köylünün ticaret ekranında almıyoruz? Bunu internet sitelerinden falan bulup kendinize ayarladığınız zaman size süt satan bir köylü oluyor. Hadi köylü ile falan uğraşmadınız diyelim. E hopperlar ile yapıver? Biraz deneme yanılma ile çok rahat yapabilirsiniz.

  Yapılar bir kısım hariç çok göz kanatmıyor.

  Bitti. Vasatın altı bir harita. Ve hayır vasat kötü demek değil, ortalama anlamına geliyor. Ancak vasatın altı deyince yine kötü oluyor. Yani kötü bir harita. Umarım yapımcıların bir sonraki haritası daha iyi olur.

  Okuduğunuz için teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

 4. Osman

  Knk haritan güzel olmuş ama biraz sade gibi yani minetürkte senin haritana benzer en az 10 harita vardır,biraz daha yaratıcı olursan bence ortaya çok daha güzel işler çıkarabilirsin.

 5. Osman

  Knk haritan güzel ama daha yaratıcı olmaya çalışabilirsin,demek istediğim bu sitede senin haritana benzer en az 10 tane harita vardır.

 6. peaZy

  Öncelikle haritaya puanım 4/10

  Macera haritalarını seven birisi olarak bu haritayı gördüğümde indirdim.
  Harita pek zor değil, sadece sondaki parkur zordu ve mob savaşı biraz zordu.

  Üstte ÇikolatalıHelva’nın da yazdığı gibi Tek Oyunculu bölümünde mapin adı “Cabbarin Maceraları 2” olarak gözüküyordu.

  (Spoiler içerir) Haritada başlarken süt alma görevi var, süt alma yerini tabela veya kırmızı çiçekleri takip edin yazıp yapsaydınız daha iyi olurdu.

  (Spoiler içerir) Harita çok karışık, Recep’in evine giderken meşaleler daha çok konulsaydı daha iyi olurdu.

  (Spoiler içerir) Neyse efendim Recep’in evine gittim. Geldiğimde oradaki basınç plakasına bastım ve diyalogu okudum. Ayrıntılı bir hikaye yoktu, iki kişi gelip onu bayıltıp sandalyeye bağlamışlar. E daha ayrıntılı olabilirdi. Yandaki tünelden gittim. Yine basınç plakasına bastım. Lider diye biri ile konuşuyoruz. Yahu bu lider kim, çete mi bunlar? Tabii bizim karakter de diyor “Sende kimsin hemen Recepin kardesini bana ver” E şimdi bu Lider kim niye Recep’in kız kardeşini kaçırmış? Neyse bizim klasik hikaye, liderin engellerini geçmeye başlıyoruz.

  (Spoiler içerir) Bol spoiler içeren bir yorum oldu sanırım neyse, labirent var onu geçiyorum. Sonra ise çok kolay bir parkur var onu da geçiyorum.
  Sonra görünmez labirent vardı, düşünce güzel. Neyse onu da geçtim.
  Görünmez parkur vardı bunun da düşünülmesi güzel. Bunu da geçtim.
  Sonra ilk mob savaşı oluyor. Mob savaşı da iyi diyebilirim.

  (Spoiler içerir) Sonra hapishaneye ışınlandım. Bu kısım da iyiydi ama nasıl hapishaneye düştüm? Neyse o bölümü de geçtim. Sanırım sonraki kısım kanalizasyon orası güzeldi.
  Orayı geçtikten sonra bir yere ışınlandım, ekranda “1 Gün Sonra” yazısı var. Sonrasında da parkura geldim. En zor olan kısım orası diyebilirim.
  Sonra parkur yaparken bir bonus bölüm var. Soru-Cevap, 3 soru cevapladım sonrasında da bir ödül falan yok geri ışınlandım. Ee bunun bana ne katkısı oldu? Parkur bitince bir labirent var. Orayı da geçtim. Labirentten sonra bir mob savaşı daha var. Sandıktaki kılıcı alıp “Askerleri çağırma” butonuna bastım. Zombiler bulunduğum odada spawnlandı. Zaten bir odacık orada nasıl mob savaşı yapayım? Neyse zombileri kestim. Sonrasında basınç plakalarının olduğu bir koridordan geçiyoruz. Orada Recep’in lider olduğunu öğrendim. Neden böyle bir şey yaptığını soruyor bizim karakter. Sebebi ise bizim karakter onun babasını öldürmüş.
  Bizim karakter “Kaza olduğunu biliyorsun” diyor. O lider yani Recep de “Şimdi aynısını sen yaşicaksın” diyor. O da bizim karakterin annesini öldürmüş. Bizim karakter de diyor “Seni öldürücem”. Lider yani Recep de “Malesef bugün değil” diyor. E iyi de ne zaman öldürdüm ben bunun babasını?

  Türkçe macera haritalarını çok sevdiğim için yüklemiştim, puanım 4/10

  • ÇikolatalıHelva

   Güzel bir inceleme olmuş. Fakat harita değerlendirmesinden çok harita özeti gibi bir şey. Benim önerim bir dahakine böyle bir inceleme yazacağın zaman haritaların iyi ve kötü taraflarını yazman. Bu sayede hem biraz daha kısa olur hem de yapımcı nereleri düzeltmesi gerektiğinin farkına varır.

 7. harita çok güzel puanım 10/15 kötü diyenler kötü harita görmemiş bence hikayeyide beğendim yalnız harita 2. harita diye görünüyor 1. yi arıyorum bulamıyorum herhalde sıkıntı var ama güzel harita eline sağlık

 8. DenekTavuk

  2. bölümü gelecektmi?

 9. ewjhew8ewy8

  sorun bende mi çözemedim süt aldıktan sonra geldim koydum falan işte anne bana kapıdaki postaya bak diyor baktım ee ondan sonra ne yapmam gerek biri yardımcı olabilir mi? beni Recep’in evine falan da ışınlamadı öyle yarım saattir gamemode 1 de Recep’in evini falan arıyom postaya baktıktan sonra ne yapmam gerek

Bir yorum yaz