Son’a gitmek için ilk önce Stronghold bulmak gerekir. Kolay Stronghold bulmak için Ender Gözü kullanılabilir. Ender Gözü’nü gök yüzüne atin ve onun gittiği yöne doğru gidin. Ender gözü havada 10-15 metre gittikten sonra yere düşecektir.

Sonra Stronghold’u bulduktan sonra portal odasını bulmak gerekiyor ve portal odasını bulduğunuzda yanınızda en fazla 12 tane Eye of Ender yani Ender Gözü olmalıdır.

Portal odasını bulduğumuzda karşımıza böyle bir End portalı çıkacaktır ve Ender Gözleri’ni yerleştirdikten sonra Son’a gitmeye hazırız!

End’e gittiğimizde karşımıza ilginç taşlar,obsidyen kuleleri,tonlarca Enderman ve en önemliside Ender Ejder’iolacaktır.

[IMG]

Geldik Boss’u öldürmeye. Son’dan çıkmak için ya Ejder’i öldürmek yada ölmektir. İlk başta obsidyen kulelerindeki Ender Kristalleri devre dışı bırakıp sonrada Ejderi öldürücez. Yoksa öldürmemiz imkansızdır. (Kristalleri devre dışı bırakırken dikkat edin aksine patlarsınız.)
Tüm kristalleri devre dışına bıraktıktan sonra geldik Ender Ejder’i öldürmeye. Ejder sizden kaçıcaktır ve saldırı için geldiğinde ona daha kolay vurabilirsiniz. Ve Ejder’i öldürdük. Güzel bir ölme animasyonu sonrası tonlarca tecrübe puanı ve dönüş portalı olucaktır :)

[IMG]

Etiketler:
, ,

Eklenme:
08 Nisan 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. rmzn31

  Üsteki yumurtayı piston sayesinde sıkıştırıp alabiliyoruz.Normal alırsak kırılıyor

 2. YankiMiner

  Ender gözü yere doğru atsanız bile havaya uçar. Ve biyerde artık ileriye yada sağa yada sola yada geriye (herneyse işte ) gitmesi durur. O durduğu yerden aşağı doğru kazar iseniz direk strongholda düşersiniz. Kısaca sadece yön

 3. kerem

  ender gözünü atıyorum kazıyorum zindana düşüyorum yardım edin

 4. kerem

  yankiminer o kadar yazmışsın ama yazının gerisini göremiyorum.gerisini de yazar mısın?

 5. kerem

  teşekkür ederim çok işime yaradı bir de o yumurta dediklerini pistonla sıkıştırmak mümkün mü?

 6. Saatlerce uğraştım ama yapamadım ender gözünü atıyorum ya mağralara düşüyorum canavarlardan ölüyorum ya da katman kayasına geliyorum 🙁

 7. Yusuf Oğuzhan Aydın

  Ejderhanın yumurtasını kırmak imkansız bunu ya TNT ile patlatın ya da piston ile ittirin

 8. Hayır illaha tnt eyle patlatmamız gerekmio sade tahtadan yapılam kılıçla bile kırabiliriz.

 9. cevapçı

  BUNUN İÇİN ENDERDRAGON’U YENMELİSİNİZ BEN BİTİRDİM BUNLARIN HİÇBİRİ OLMADAN TOO MANY İTEM MOD’UNU İNDİRİN BİTİRME ALANINA(ENDER DÜNYASI)NA IŞINLANMA İTEMİ VAR MAVİ HAREKET EDİYOR HATTA BURAYA IŞINLANINCA EJDERHA SİZİ ÖLDÜRÜR BUNUN İÇİN YARATICI MODDA OYNAYIN VE EJDERHAYA IŞIN GÖNDEREN KULELERI PATLATIN OK ATMANIZI TAVSİYE EDERİM ÇÜNKÜ CAN VERİYOR ONA SONRA KILIÇ VE YAYLA SALDIRIN VE ÖLÜNCE AŞAĞI BİR HAVUZ GİBİ ŞEY DÜŞÜYOR İÇİNE ATLAYIN VEEEE THE END
  YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA
  CEVAPÇI

 10. ben atıyorum atıyorum hiç çıkmıyor

Bir yorum yaz