Uyumluluk: 1.12.2, 1.11.2, 1.10.2 Yapımcı: Bob Mowzie, pau101, iLexiconn

Mowzie’s Mobs Mod Hakkında

Mowzie’s Mobs modu oyuna bulunduğu bölgeye ve hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösteren ve tamamen kendine has özellikler barındıran süper-güçlü dünya dışı moblar ekliyor. Hepsinin kendine ait özel güçleri ve yetenekleri var. Kendini zorlamak, oyuna bambaşka bir hava katmak isteyenler için mükemmel bir mod. Aynı zamanda destansı savaş silahları da oyuna bambaşka bir hava katıyor.

Oyuna Eklenen Moblar

Foliaath: Ormanda gizlenen ve et yiyen bu bitki canavarları, hareket eden her şeyi yiyebilir! Sıradan eğrelti otları gibi görünebilirler, ama eğer yaklaşırsanız ortaya çıkacaklar. Onlara vuracak kadar yaklaşamazsınız, bu yüzden onları öldürmenin başka bir yolunu bulun! Öldürüldüklerinde Foliaath tohumu bırakıyorlar. Bir Foliaath yetiştirmek için çimin veya toprağın üstüne sağ tıklayarak Foliaath tohumu ekin. 2 gün boyunca 12 saatte bir bebek Foliaath’ı etle besleyin. Dikkatli olun, büyük Foliaathlar evcil değillerdir ve sizi dahi yiyebilirler. Orman biyomunda gözükürler.

Ferrous Wroughtnaut: Yıllar önce yeraltında kayboldular. Ağır zırh kuşanmış bu şövalyelerin bir cinsiyeti veya bir statüsü yok. Bir şeyleri koruyorlar fakat onlar bile ne olduğunu unutmuş. Bir şeyleri bekliyorlar fakat onlar bile ne olduğunu unutmuş. Birisinin yasını tutuyorlar fakat onlar bile kimin olduğunu unutmuş. Tek bildikleri etraftaki canlıları katletmek. Bir Ferrous Wroughtnaut’ın canını yakmanın tek yolu var: onun zayıf noktasını keşfetmek. Yalnızca cesur ve asil maceracılar bir Ferrous Wroughtnaut’a meydan okuyabilir. Öldürüldüğünde Wrought Kaskı ve Binlerce metalden zafer için yapılmış Baltasını düşürür. Baltayla sağ tıklayarak geniş bir alana saldırabilir ya da shift-sağ tık yaparak bir şok dalgası yollayabilirsiniz.

Barakoa: Savanna biyomuna özgü Barakoa kabileleri küçük avcı gruplar halinde dolaşır. Başlarında çıkarılamayan maskeleri vardır. Bazıları silah olarak kemik, bazılarıysa zehirli ok kullanır. Barakoalar savannayı tehlikeli bir hale getiriyor ve av gördükleri zaman hızlıca etrafını sarıyorlar. Barakoalar öldürüldüklerinde giyilebilen ve küçük güçlendirmeler veren maske düşürürler.

Barako, Güneş Tanrısı: Barako, Barakoa kabilesinin başkanıdır. Gücünü güneşten alır ve güneş çarpması, güneş patlaması ve büyük güneş ışınları gibi özel güçleri vardır. Ayrıca savaş sırasında kendisini savunacak Barakoa Kabileleri yaratabilir. Öldürüldüğünde, savaşçılar Sol Visage adı verilen destansı bir maskeyle ödüllendirilir. Bu maske Barakoa Kabileleri oluşturmaya yarar.

Frostmaw: Frostmawlar karlı biyomlarda sıkça rastlanan tehlikeli devlerdir. Devasa cüsseleri, etikleyici hızları ve güçlü buzdan nefesleri onları imkansıza yakın düşmanlar yapıyor. Yolculuklarınızda uyuyan bir Frostmaw’a rastlarsanız yolunuzu değiştirmek sizin için daha iyi olacaktır. Canavar, kullanıldığında saf kış enerjisini salıverebilecek değerli bir buz kristalini korur.

Grottol: Bu sevimli kristal kabuklar derin yeraltı mağaralarında yaşarlar. Bazıları onlara “yaşayan maden” derler. Grottolslar iyi bir elmas kaynağıdır. Ancak yalnızca en hızlı maceracılar onları yakalayabilir. Grottolslar çok hızlı ve aynı zamanda da zekidirler. Sakın yalnızca demir ve üstü baltaların elmas zırhlarını kırabildiğini unutmayın !

Lantern: Lanternler sık ormanlarda ağaçların yapraklarına yapışır ve parlarlar. Bir inanca göre Lanternler ölü insanların ruhlarını taşır. Bazılarıysa onların yıldızlara benzediğini düşünür. Maceracılarsa bu cıvık ve yapışkan Lanternlerin içindeki maddenin en karanlık geceleri bile aydınlatacağını bilir.

Naga: Kıyı kayalıkları tehlikeli yerlerdir. Maceracılar arasında hep etkileyici hızlarda ve tehditkar bir kanatlı yılan olan Naga’nın efsanesi dolaşır. Yaptığı asit saldırılarıyla düşmanlarını kırıp geçirir. Yine de iyi hedeflenmiş bir ok Naga’nın canını yakmaya yeterlidir.  Tam da size saldıracağı sırada ok atışınızı yapın ve onu haklayın! Naga’nın asidi ölümcüldür fakat diğer iksirlerle iyileştirilebilir. Öldüklerinde düşürdükleri dişler, zehirli veya iyileştirici iksirler yapmak için kullanılabilir. (Arkadaşlar bu iğrenç deli yaratığa hiç güvenmeyin modu test edeyim diyerek survivala aldım hiç ortada yoktu birden ortaya çıktı deli gibi saldırmaya başladı tam bir manyak)

Mowzie’s Mobs Modu Eşyalarının Kullanımı

Axe of Thousands Metals: Sağ tık yaparak baltayı savurabilir ve geniş bir alana hasar verebilir ya da shift-sağ tık yaparak baltayı yere vurarak blokları bile havaya savuran çok güçlü bir şok dalgası yaratabilirsiniz.

Receive Sun’s Blessing: 20 dakikalığına güneş ışığı kutsaması kazandırır. Eliniz boşken sağ tık yaptığınız alana gökyüzünden güneş ışığı düşer. Eliniz boşken shift-sağ tık yaptığınızdaysa çok güçlü bir güneş patlaması yollar ve hedeflere ağır hasar verirsiniz.

Ice Crystal: Elinizdeyken sağ tık yaptığınızda dondurucu soğuk fırlatır ve hedefleri dondurur. Bir süre sonra öldürür.

Earth Talisman (Yalnızca Creative Modda İşe Yarar): İŞTE GERÇEKTEN SÜPER GÜÇLÜ BİR İTEM! Eliniz boşken yere sağ tıkladığınzda bir toprak parçasını havaya kaldırır. Şayet toprak parçasına vurursanız vurduğunuz yönde hedefe doğru savrulur. Ne kadar uzun sağ tık basarsanız kalkan toprak parçası o kadar büyür (tabii bir yere kadar). Ayrıca üstündeyken de toprak parçasına vurarak seyahat edebilirsiniz!

Luminous Jelly: Survival modda yediğinizde gece görüşü kazandırır.

Maskeler: Kısaca özetleyeceğim:

 1. Mask of Fury: Takıldığında kuvvet etkisi kazandırır.
 2. Mask of Fear: Takıldığında hız etkisi kazandırır.
 3. Mask of Rage: Takıldığında acele etkisi kazandırır.
 4. Mask of Bliss: Takıldığında zıplama desteği etkisi kazandırır.
 5. Mask of Misery: Takıldığında direnç etkisi kazandırır.

Mowzie’s Mobs Mod Resimleri

Barako Güneş Tanrısı Foliaath’la savaşırken güneş ışını kullanıyor.

Güneş tanrısı özel gücünü kullanıyor:

Güneş tanrısı, güneş patlamasını kullanıyor.

Foliaath kendisine yaklaşan avını tek hamlede yutuyor:

Mowzie’s Mobs Modu İnceleme Videosu

Mowzie’s Mobs Mod Nasıl Yüklenir?

Uyarı: Bu modun çalışması için Minecraft Forge yüklü olması gerekmektedir!
 1. Modu indirin,
 2. İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft’ın yüklü olduğu dizindeki “mods” klasörüne kopyalayın (C:/Users/KULLANICI/AppData/Roaming/.minecraft/mods),
 3. Minecraft genellikle ”%AppData%/Roaming/.minecraft/mods” dizininde yüklüdür,
 4. Minecraft’ı başlatın. Mowzie’s Mobs ile iyi oyunlar.

Mowzie’s Mobs Mod İndir

Uyarı: Bu modun çalışması için LLibrary yüklü olması gerekmektedir! Modu indirirken uyumlu sürüm olan LLibrary’yi de indirmeyi unutmayınız!
Uyarı: Lütfen halihazırda Forge yüklemiş olsanız bile bu modu oynarken aşağıda vermiş olduğum Forge versiyonlarını kurun ve kullanın. Aksi halde oyun hata veriyor ve açılmıyor.

Minecraft 1.12.2 için:

Mowzie’s Mobs Modu indir 1.12.2 için LLibrary indir 1.12.2 için Son Sürüm Forge indir

Minecraft 1.11.2 için:

Mowzie’s Mobs Modu indir 1.11.2 için LLibrary indir 1.11.2 için Son Sürüm Forge indir

Minecraft 1.10.2 için:

Mowzie’s Mobs Modu indir 1.10.2 için LLibrary indir 1.10.2 için Son Sürüm Forge indir

Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Eklenme:
05 Temmuz 2019

Bu yazı tarafından yazıldı.

Eski toprak Minecraft oyuncusu.

Twitter'dan Takip Et

 1. Minecraft Sever

  Öncelikle hepinize merhaba bir şey sormak istiyorum.
  Ben çoğunuzun bildiği bir mod paketi olan “fabrikacraft” yükledim ve
  “.minecraft/mods”‘a attım. Launcher’dan 1.10.2 forge sürümüyle girdiğimde paketin oyunda gözükmediğini gördüm.Ne yapabilirim bu mod paketiyle oynamak için?

 2. EFK

  hitmanın en sevdiği modmuş o yüzden bende sevdim haha D: nE

 3. ege

  frostmaw oyunda yok modda yumurtası yok

 4. indirdim bütün ayarlarını yaptım ama olmuyor düzgün mod yapın ??

 5. yasemin

  Yasemin

Bir yorum yaz