Uyumluluk: 1.14.4, 1.14.2 Yapımcı: tfarecnim

Mob Catcher Mod Hakkında

Bu mod oyuna Mob Yakalama Topu ve Mob Yakalama Silahı ekliyor. Mod sayesinde evinizin içerisine sızmış olan bir creeperi patlamadan evin dışına atabilir ya da evinizden çooook çok uzakta fakat yakalamanız gereken bir hayvanı (örneğin koyun, domuz vb.) eğer kullanmadan ve peşinizden sürüklemeden yanınızda taşıyabilirsiniz. Taşıdığınız canlıyı bırakmak istediğiniz yere geldiğinizdeyse yalnızca sağ tıklayarak onu topun içinden çıkartabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıda gösterildiği gibi bir Mob Yakalama Topu hazırlamak ve yakalamak istediğiniz moba sağ tıklamak. Mob otomatik olarak topun içine sokulacaktır. Mobu serbest bırakmak içinse dolu top elinizdeyken sağ-tık yapmanız yeterlidir.

Mob Yakalama Silahıysa 2 türlü çalışıyor: yakalama ve bırakma.

Yakalama modundayken yalnızca moba sağ tıklamanız yeterli. Fakat bunu yapmadan önce envanterinizde boş bir Mob Yakalama Topu olduğundan emin olun. Bu silahı yanına yaklaşmak istemeyeceğiniz canlılarda kullanabilirsiniz (örneğin creeper, enderman vb.). Sağ tık yaptığınız an boş toplardan biri mobla doldurulacaktır.

Bırakma modundayken yine aynı şekilde sağ tık yapıyorsunuz. Tüm bilgileriyle (can değer, varsa ismi vb.) topa sıkıştırılmış olan mob serbest bırakılıyor. Fakat bunu yaparken çok dikkatli olun! Çünkü silah envanterinizdeki dolu toplardan rastgele bir tane seçiyor. Yani minik şirin bir domuz bırakayım derken katil bir EnderDragon bırakabilirsiniz :).

Mob Catcher Mod Resimleri

Silahla mob yakalanıyor ve envanterdeki boş toplardan birine sıkıştırılıyor:

Eğer içerisinde canlı olan bir topu fırlatının içerisine koyarsanız her fırlatışınızda topun içerisindeki canlı içi boşalan topla beraber dışarı fırlayacaktır:

Mob Catcher Mod Tarifleri

Mob Yakalama Silahı yapımı:

Mob Yakalama Topu yapımı:

Mob Catcher Mod Nasıl Yüklenir?

Uyarı: Bu modun çalışması için Minecraft Forge yüklü olması gerekmektedir!
 1. Modu indirin,
 2. İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft’ın yüklü olduğu dizindeki “mods” klasörüne kopyalayın (C:/Users/KULLANICI/AppData/Roaming/.minecraft/mods),
 3. Minecraft genellikle ”%AppData%/Roaming/.minecraft/mods” dizininde yüklüdür,
 4. Minecraft’ı başlatın. Mob Catcher ile iyi oyunlar.

Mob Catcher Mod İndir

Minecraft 1.14.4 için:

Mob Catcher Modu indir

Minecraft 1.14.2 için:

Mob Catcher Modu indir

Etiketler:
, , , , , , , ,

Eklenme:
03 Kasım 2019

Bu yazı tarafından yazıldı.

Eski toprak Minecraft oyuncusu.

Twitter'dan Takip Et

 1. siren kafa

  oyun güzel mi mod indirdim heycan katar inş

 2. İgid

  Salam mən lokikraft 5 yuklemisem ama çox mod olmur mene bir mod yada özüm yaradı

 3. Elmir

  ElmirBagırzadə

Bir yorum yaz