Uyumluluk: 1.16.4 Yapımcı: Furkan Yy

Mix Parkour Map Hakkında

Furkan Yy tarafından yapılıp sitemize gönderilmiş bir harita.

Yapımcı Açıklaması: Heyecan dolu bu parkur haritasında:-Buton bulma-Lav parkuru-Şansını sına-Karanlık koridor vb. çok güzel, sürükleyici bölümleri seni bekliyor:)Kendini kanıtlaman için bir fırsata ne dersin? Anlaşılması kolay lobimizde 7 adet birbirinden güzel parkurlar seni bekliyor.

Mix Parkour Haritası Resimleri

Mix Parkour Haritası Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Mix Parkour seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Mix Parkour Map İndir

Mix Parkour Haritası indir

Etiketler:
, , , , , , , , ,

Eklenme:
14 Kasım 2021

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. Skyberk

  İlk Yorum 😀

 2. ÇikolatalıHelva

  Mineturk’ten çıkma bir haritaya inceleme yazmayalı uzun zaman olmuştu.

  İlk öncelikle harita “karışık” stilde yapılmış. Yani “Diversity” gibi içerisinde birden çok oyun var. Ama “Diversity” kadar çeşitli oyun yok. 3 parkur, 3 labirent, 1 buton bulma ve 1 tane de şans oyunu var. Evet “Şans Oyunu”. “Şansını Sına” adlı bölümü kumar olarak yorumlamam çok yanlış sayılmaz. Çünkü öyle. Yani bölümü 10 saniyede de bitirebilirsiniz. 1 dakikada da bitirebilirsiniz.

  Bahsettiğim zaman aralığı çok değilmiş gibi gözüküyor değil mi? Bölümlerin hepsinde bu sorun var. İstemeden speedrun yapıyorsunuz resmen. Bölümlerin hepsi maksimum 1-2 dakika. Dolayısıyla haritayı 10 dakika gibi bir sürede bitirebiliyorsunuz.

  Ayrıca harita aşırı kolay. Öyle böyle değil, baya kolay. Hayır benim istediğim şey “bölümler dark souls kadar zor olsun” değil. Ancak belirli bir seviyede zorluk olması. Haritanın toplamında 15-20 kere ölsek gayet yeterli bir zorluk olur.

  Tabi ki bu ölüm sayısını harita içerisine dağıtmakta önemli bir husus. Bu haritada öldüğüm tek kısım “Şansını Sına” bölümü. O da kötü şansımdan ötürü.
  Diğer hiçbir yerde ölmedim.

  Bunlar dışında yapılar… nasıl desem, çok iyi değil. Öncelikle bir şeyden bahsetmem lazım. Aslında bu sadece bu haritanın değil çoğu haritanın sorunu. Lobi ya da bölüm içerisinde komut bloğu veya bir redstone sisteminin gözükmesinin atmosfere zarar verdiğini düşünüyorum. Lobide direkt komut bloklarını görebiliyorsunuz. Çünkü lobinin duvarları camdan yapılma. Bu devasa bir sorun değil ancak can sıktığını söylemem lazım. Ancak onun dışında “build” kısmı çok başarılı değil.

  Komut bloğu kullanımı ise yetersiz. “tellraw” komudu kullanılabilecek çoğu yerde tabela kullanılmış. Onun dışında spawnpointler falan çalışıyor.

  Ayrıca bu incelemeyi yazdığım sırada harita “Mineturk”un ana sayfasında gözükmüyordu. Yani kendim haritayı şans eseri buldum. Dolayısıyla harita biraz bug’a kurban gitmiş diyebilirim.

  Fazlasıyla negatif bir inceleme yazdığımın farkındayım. Ancak benim haritayı oynarken tek düşündüğüm şey baştan savma olduğuydu. Eminim ki yapımcı böyle düşünmüyordur. Ancak böyle bir haritalar yapmak istiyorsan çoğu noktada kendini geliştirmen lazım. Umarım yapımcının bir sonraki haritasında bu eksiler kapanır da biz de güzel bir harita oynarız. O zaman çok daha pozitif bir inceleme yazabilirim.

  Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir yorum yaz