Uyumluluk: 1.16.4, 1.16.3, 1.16.2 Yapımcı: BKG

Mısır Günlükleri Map Hakkında

BKG tarafından yapılıp sitemize gönderilmiş bir harita. Kişisel görüşümü sunacak olursam harita şimdiye kadar oynadığım en iyi macera haritalarından, belki de en iyisi. Gerek tüccarlık sistemiyle, gerek içinde dolaştığımız şehir ile, gerek uzun ama sıkmayan oynanış süresi, özgün görevleri ve hikayesi ile kesinlikle deneyimlemeniz gereken muazzam bir iş.

Yapımcı Açıklaması: Yıl 1967. Dünya devletlerinin Soğuk Savaş ile uğraştığı sırada hiç beklenmedik birtakım söylentiler ortaya çıkar. Bu söylentilere göre Antik Mısır’ın bir zamanlar hüküm sürdüğü yerde tuhaf şeyler olmaktadır. Binlerce yıllık mumyalar dirilmekte ve hatta insanlara saldırmaktadır. Daha da ilginci Eski Mısır tanrılarına tapan gizemli bir tarikatın bunun arkasında bir parmağı olduğundan şüphelenilmektedir. Durum her ne ise günümüz devletlerinin ve medyanın ilgisini çekmemektedir. Sen bir arkeolog olarak bu efsanenin peşinden Mısır’a kadar gelirsin. Maceran burada başlayacaktır.

NOT: Kurallar harita içinde açıklanmıştır. Düşük sistemlerde kasma vb. sorunlar yaşanabilir. Bu gibi olaylardan tamamıyla siz sorumlusunuz.

Mısır Günlükleri Haritası Resimleri

Mısır Günlükleri Haritası Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Mısır Günlükleri seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Mısır Günlükleri Map İndir

Mısır Günlükleri Haritası indir

Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Eklenme:
14 Ocak 2021

Bu yazı tarafından yazıldı.

Canı sıkıldıkça yazı giren mod.

Twitter'dan Takip Et

 1. ÇikolatalıHelva

  Uzun süreden sonra oynadığım en iyi harita bu olabilir.

  İlk öncelikle hikayeyi beğendim. Fakat saçma bulduğum bir tarafı var: hikayenin geçtiği zaman. Neden bu harita Soğuk Savaş döneminde geçiyor anlamadım. Yani bu hikaye günümüze de uyarlanabilir. Ama onun dışında hikayeyi beğendim.

  Haritanın iyi yanlarından birisi kısmen açık dünya olması. Aslında trenden iner inmez sizi serbest bırakıyor. Ancak köy haricinde çokta fazla gezilecek yer olmadığı için açık dünya olmasındaki amacı kaybediyor. Yine de gezilip görülecek yerler var. Köydeki tüccarlara zırhlarımı ve kılıcımı aldıktan sonra bir daha geri dönemeye ihtiyaç duymadım. En fazla arada sırada yemek almak için dönüyordum.

  Onun dışında görev sistemini çok beğenmedim. Muhtarın arkasındaki bodrumdan görevlere giriyoruz. Fakat bence daha iyisi yapılabilirdi. Örneğin ana görevleri muhtardan alsak daha iyi olabilirdi. Harita yapımcısı komut bloklarını bildiğini haritadan anlayabiliyorsunuz. Bence dediğim olayı da kodlayabilir. Evet zor olur fakat yapılabilir. Hatta ve hatta haritaya yan görevler ekleyip bizi açık dünyayı gezmemizi daha çok istekli hâle getirebilirdi.

  Görev tasarımları güzel. Genel olarak başka canavarları öldürseniz de, arada sırada tempoyu hafifletmek için parkur veya labirent gibi şeyler önünüze çıkıyor.

  Yapılarda güzel. İlk başta lobi tasarımını görünce çok beğenmemiştim ama onun dışındaki yerleri beğendim.

  S0n Boss savaşı öyle çok özel bir şey değil fakat en azından var. Yani hiç olmamasından daha iyidir.

  Ve bu kadar. Harita süreside yaklaşık 1 saat falan. Aslında biraz negatif eleştirmiş olabilirim. Ancak haritayı oynarken çok eğlendim. Bu yapımcıdan çıkacak başka bir haritayı sabırsızlıkla bekliyorum.

  Okuduğunuz için teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

 2. BKG

  Öncelikle haritamı oynayan herkese teşekkür ederim. Uzun bir süre harita yapmaya ara vermeyi düşünüyorum. Eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum. 🙂

 3. Melih Furkan

  harita şimdiye kadar oynadığım en güzel harita olabilir.yapıları çok güzel vede uğraşılmış.ama tek bir kötü yanı var odncu mehmetten 4 paraya 10 kütük alırken inşaat ustasına 8 paraya 5 kütük satıyoruz bu şeklide çok hızlı bir şekilde para kasabiliyoruz ama yinede çok eğlenceli mir harita ben beğendim

 4. tek kellime ile EFSANE şimdi yaptığın herşeye puan vericem

  HİKAYE: 9 (hikaye çok güzeldi hatta efsaneydi ama bir yerde hafif bir yırtılma oldu bu orta bölümlere doğru oldu )

  YAPILAR: 10 (yapılar tek kelimeyle muhteşem kasaba ve civar yerlerr muhteşem ve çok fazla emek var )

  BOSSLAR: 8 (bosslar gayet güzeldi özellikle son boss ama sankibiraz koyladı yani birazcık daha zorlaştırabilirdin)

  YAN DÜŞMANLAR: 9 (yan düşmanlar gayet güzeldi ama şu büyücüden nefret ediyom ve sinirbozanlardanda nefret ediyom puanımı bu yüzden düşürmedim puanı düşürme sebebim çok fazla dercede yan düşman var bunlar zombi mumya ve özellikle nether iskeleti)

  BÖLÜM TASARIM: 7 (bölüm tasarımlaı güzel olsada parkur alanları hiç hikayeli bir haritaya gitmez )

  FİNAL: 6 (açık konuşuyum finali beğenmedim bazı bölümlerde yaptığın gibi yazılı bir şekilde yada daha sevinç dolu yapabilirdin)

  TOPLAM: 8 (bu haritaya toplam puanım 8 ellerine sağlık gayyet güzeldi bu boş zamanlarımda ilaç gibi geldi)

 5. zwent

  harita çok güzeldi sıkılmadan oynadım çok hoşuma gitti yapanşarın ellerine sağlık çok güzel yapmışlar.

 6. Lapsekingg

  size yemin ediyorum şu ana kadar en ama en iyi macera haritası buydu gerçekten emek o kadar var ki yani anlatamam yapımcıya saygılarımı sunuyorum tek sıkıntı final bossunu daha zorlayıcı bekliyordum wither gibi mesela ama geçekten çok güzel olmuş yani yapımcı bana ulaşsın ”inanckirci” hemen bana ulaşsın yapımcı instagramdan beklerim saygılarımı sunarak 🙂

 7. Melik

  Merhaba Haritanız Çok Güzel olmuş, bana discord’unuzu atabilir misiniz?

 8. Merhaba hapisden kaçış haritanız harika olmuş videosunu çektim açıklamaya haritanın linkini koydum <3

Bir yorum yaz