Uyumluluk: 1.12.2 Yapımcı: hookff

Karmaşık Map Hakkında

hookff tarafından yapılıp sitemize gönderilmiş bir harita. Açıkçası lobi tasarımını ve kısıtlı sandığım bölüm seçeneklerini gördüğümde haritayı siteye eklememeye karar vermiştim. Taa ki benim ağzımı açık bırakan, haritayı da çok eğlenceli bir hale getiren o sürprizi görene kadar…

Yapımcı Açıklaması: Merhaba bu harita yaptığım ilk harita. Bundan sonra da birkaç harita yapmaya çalacağım. Üzerinde uzun bir süre durdum. Haritayı tek başıma yaptım. Yapım süresi 1 hafta sürdü. Amaç bu bölümlerdeki görevleri yapıp haritayı bitirmek.

Verilen Bölümler:-Parkur-Labirent-Arena (Labirent)-Ok Eğitimi-Koş ve Zıpla-Zamanında Yetiş

Haritada hata yoktur. Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı altta belirtebilirsiniz.

Karmaşık Harita Resimleri

Karmaşık Harita Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Karmaşık seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Karmaşık Map İndir

Karmaşık Harita indir

Etiketler:
, , , , , , , , , , , ,

Eklenme:
21 Ocak 2021

Bu yazı tarafından yazıldı.

Canı sıkıldıkça yazı giren mod.

Twitter'dan Takip Et

 1. ÇikolatalıHelva

  Yine ortalama bir harita…

  İlk öncelikle oyunlar gayet uzunlar. Çok iyi olduklarını söyleyemem ama en azından hemen bitmiyor. Labirent haricinde de çok illallah ettiren bir oyunda yok.

  Ayrıca ilk başta oynamaya başlarsanız ufak bir lobide sadece parkur, labirent ve final oyunları var. Fakat sonrasında finale girerseniz daha fazla oyun olduğunu göreceksiniz.

  Yalnız anlamadığım bir şey var: Haritayı bitirdikten sonra biraz etrafa bakmak için Yaratıcı moda geçmiştim ki hapishaneye benzeyen bir yer gördüm. “Acaba oyun mu atladım?” deyip lobiye geri döndüm. Fakat hapishane ile alâkalı bir bölüm göremeyince kafamda soru işareti oluşmadı değil. Hani yapıda hazır. Bir bina dikmiş, etrafına gözcü kuleleri falan koymuşta öyle kalmış. Gördüğüm kadarıyla gizli kapıları falanda açacağımız bir yerde var. Ee? Neden güzelim konseptin üzerine gidilmedi? Evet hapishaneden kaçma konsepti artık çok klişe oldu. Fakat yine de güzel olabilirdi. Buranın yapılmamasındaki tek sebep üşengeçlik olsa gerek. Harita Yapımcısı komut bloklarını kullanmayı da biliyor. Fakat üşengeçlikten dolayı burası yapılmamış. “Sürem yetmedi” gibi bir bahaneyi kabul etmiyorum. Sonuçta Minetürk insanların kafasına silah dayayıp “Koçum 2 güne bu haritayı yaptın yaptın, yapamadın öldürürüz seni” demiyor.. Değil mi? Demiyorlardır herhalde.

  Yapılar mehh.. Ana lobi güzel olsa da diğerleri çokta iyi değil bence.

  Ayrıca finalde çok sönük. Yapmayın şunu işte. Geçtiğimiz bölümlerin arasında bir tren yolu döşeyip oyunların yapılarının yanından geçmek bile haritayı bitirdiğin hissini veriyor. Final tuşuna basarak sadece 2-3 cümle yazı çıkmasını ben finalden saymıyorum.

  Haritada bir kaç tane hata var fakat harita yapımcısının ilk haritası olduğu için bir şey demiyorum.

  Gelelim sonuca. Harita size fena olmayan bir 15-20 dakika sunuyor. Fakat haritada Spawnpoint biraz sorunlu. O yüzden size tavsiye: Haritayı Yaratıcı modda oynayın. O zaman daha rahat oluyor.

  Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

  • MrCagriBurak

   Katılıyorum abi

  • kadir kösekli

   bunu nasıl yazmayı başardın be yuh :/

  • hookff

   derslerden dolayı buraya bakamamıştım. haritamında konduğunu yeni gördüm. söylediğin şeylerde haklısın o hapishane kısmını yapıcaktım ama düşündüğümden küçük olduğu için orayı devam etmedim. sonunun sönük olduğunu bende düşüyorum. aslında sonunu hapishanede bitirip devam edicek şeklinde yapıcaktım fakat hapishaneyi küçük yapmışım. hapishaneyi baştan yapmaya öşendiğim öyle sönük bir son yaptım. Spawnpointlerde neden sorun var bilmiyorum. komut bloklarını bunu yaparken birlikte öğrendim. yorumun içinde teşekkür ederim. bir daha ki haritamda bunları dikkate alıcağım

 2. Fireinthehole

  Merhabalar en güncel yer burası olduğundan buraya yazıyorum
  Tr seslendirme mapten sonra (aristonun kayıp elementleri) yeni bir mape başlamaya karar verdim ancak ekibe ihtiycım var hikaye hazır 2 tane hazır hikaye var hallederiz bana düzgün ekip arkadaşalrı lazım builder command anlayan ilgilenen olursa dc: ??????#4668

 3. merhaba aynı haritaya iki kişi arkadaşla nasıl girebiliriz bi yardımcı olur musunuz

Bir yorum yaz