Uyumluluk: 1.16.1 Yapımcı: EmirGF ve Borhan23

Isimler Kitabı Macerası Map Hakkında

EmirGF ve Borhan23 tarafından yapılıp sitemize gönderilmiş bir harita.

Yapımcı Açıklaması: Bu harita için gerçekten çok uğraştık, umarım beğenirsiniz.Harita türü bir maceradır ve uzun sayılacak haritalardan diyebiliriz.1.16.1 sürümünde yaptık. Diğer 1.16 sürümlerinde çalışır mı bilmiyoruz ama biz 1.16.1’i öneririz.Mümkünse tek kişi oynayın. İki veya daha fazla kişide hatalar meydana gelebilir.Bir karakteri yönlendiriyorsunuz: OwenOwen dünyayı kötülüklerden kurtarmak için bir maceraya atılıyor. Karşısına pek çok zorluk ve düşman çıkıyor.Bakalım Owen dünyayı kurtarabilecek mi?

Isimler Kitabı Macerası Haritası Resimleri

Isimler Kitabı Macerası Haritası Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Isimler Kitabı Macerası seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Isimler Kitabı Macerası Map İndir

Isimler Kitabı Macerası Haritası indir

Etiketler:
, , , , , , , ,

Eklenme:
24 Eylül 2021

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. MrFolmx

  Cillop cillop

 2. Hayatımda Oynadığım En İyi Haritaydı

  Minetürk Böyle Haritaları Bulmayı Beceriyor

  Komutlar Çok Güzeldi

  2. Haritanızı Bekleriz

 3. ÇikolatalıHelva

  Uzun bir süre sonra sonunda güzel bir harita.

  Hikaye biraz klişe. İlk başta yola çıkma amacımız “Gerçek ismimizi öğrenip kötülüğü durdurmak” olsa da, sonrasında “Kötü adamı durdurma”ya dönüşüyor. Kötü karakterler oyun başında bir sesleri duyuluyor sonra oyun sonuna kadar yok. Ayrıca haritada bahsedilen “Gerçek ismin gücü” tarzı gibi bir şey yok. Zaten öğrendikten sonra son Boss geliyor ve harita bitiyor.

  Evet, son boss. Şükürler olsun ki bu haritada son boss var. Aslında sadece sol tıka basarak kazanıyoruz ancak ben buna bile şükrediyorum. Hiç olmamasından iyidir.

  Bölümler ise bağlantılı. İlginç olan şey parkur tarzı bir şey olmaması. Aslında sadece parkur değil. Labirent tarzında normal haritalarda olan oyunlar bu haritada yok. Ancak farklı halleri var. Örneğin para için altın toplama ya da sandıklardan anahtar bulma falan. Angarya olsa da farklı bir şeyler denendiği için çok bir şey diyemiyorum. Ha tabi sandıktan anahtar bulma şeysi dışında. O hakikaten boş ve sıkıcı bir bölüm.

  Bu haritada beni en çok etkileyen şey yetenekler. Yetenekten kastım işte hareket, teknik falan. İlk defa gördüğümde şok olmuştum. “Böyle bir komut Minecraft’te var mıymış?” diye kaldım resmen. Mantık şu: Belirli tuş kombinasyonlarına basarsanız size özel efektler veriyor. Örneğin eğilince Resistance (Türkçesini unuttum kusura bakmayın) vermesi gibi şeyler var. Gerçi şeyler var diyorum da bu hareketlerden sadece 2 tanesi size veriliyor. Diğeri demin bahsettiğim eğilince Resistance vermesi, diğeri de uçmanızı sağlayan yetenek. Burada söylemeyeceğim ama kullanması çok kolay değil. Tabi bunları hemen harita başında almıyorsunuz. İlerledikçe veriliyor. Bu komutlar doğru kullanılırsa çok iyi bir Metroid-Vania haritası çıkabilir.

  Konusu açılmışken komut bloğu kullanımdan bahsedelim. Yeterince iyi kullanıldığını düşünüyorum.

  Mimariye gelirsek şahsen ben beğendim. Tabi ki o ilk girişteki köyü saymazsak.
  O nasıl bir pazardır ya? Sorun pazarda değil gerçi, esnafta. Hepsi tek tip şey satıyor. Şahsen garibime gitti. Ha tabi ki oyunu hiç bir şekilde etkilemiyor. Ama ilk gördüğümde garipsedim.

  Ayrıca anlamadığım bir şekilde o ilk köy yerine Türk bayrağı dikilmiş. Tamam, bayrağımızı bende seviyorum. Ancak tamamen hayali bir yerde geçen, hayali karakterler kullanan bir harita da Türk bayrağı neden yapılmış anlamadım.

  Ve bu kadar. Harita gayet eğlenceli ve güzel. Hatta ikincisini bekliyorum bile diyebilirim. Şu hareket olayı o kadar eğlenceli ki neler neler yapılabilir diye düşünüyor insan. Düşünsenize bu komutların açık dünya RPG tarzı bir haritada kullanıldığını. Çok eğlenceli ve uzun bir harita olurdu.

  Her neyse konudan çok saptık. Kısacası oynanabilecek eğlenceli bir harita. Umarım yapımcılar bu tarz daha çok harita yapar.

  Okuduğunuz için teşekkür ederim.

 4. Exe

  Yapan arkadaşların eline sağlık çok güzel olmuş ikinci bir projeniz olucaksa bende olmak isterim Hikayesel anlamda elimde hzır projeler var discordumu buraya bırakıyorum ExE.#8654

Bir yorum yaz