Uyumluluk: 1.7.10, 1.7.2, 1.6.4 Yapımcı: Sirwol

Geochests-Mod.jpg

Geochests Mod Hakkında

Bu mod ile bir yerden başka bir yere taşınmak artık eziyet olmaktan çıkıyor. Oyuna eklediği sandıklara evlerinizi, bahçelerinizi, herşeyinizi koyup bir başka yere taşıyabiliyorsunuz. Ya da uzak diyarları keşfe çıktığınızda, yatak odanızın veya evinizin yanında olmasını istemez miydiniz? İşte bu mod ile artık eviniz hep yanınızda. Hatta dünyanız hep yanınızda.

Özellikler

 • Geochests (Geo saandıkları) seçili bölgeleri içlerine alabiliyor ve istediğiniz yere geri koyabiliyor.
 • Sandıkları bir yerden başka bir yere koyabilir ve çantanızda taşıyabilirsiniz.
 • Minecraft 1.6.4 ile gelen tüm blokları destekler, macera veya yaratıcı mod fark etmez.
 • Kızıltaş sinyallerine karşılık verebilen sandıklar ile daha fazla şeyler de yapabilirsiniz.
 • 5 farklı renk ve boyutlarda. 3×3 boyutlarından başlayarak 11×11’e kadar giden boyut seçenekleri.
 • Zincirleme sandıklar ile neredeyse sınırsız bir bölgeyi sandıklara sığdırabilirsiniz. Diyelim ki bir köyü çok beğendiniz, hemen sandığınıza köyü çalabilirsiniz. 🙂

Geochest Nasıl Kullanılır?

Şimdi gelelim sandıkların nasıl kullanıldığına. Modumuzu kurduk ve herşeyi sandığımıza koymak istiyoruz. Ama bunu nasıl yapabiliriz? Cevap şöyle:

 • Geochest yapmak için geodite adında bir madene ihtiyacımız var. Bu madeni bulup eriterek geodite elde etmeniz gerekiyor, bunun yanında birde renkli yünlere ihtiyacınız var.
 • Geodite madeni sadece su seviyesinden yüksek noktalarda bulunabilir. Genellikle yüksek tepe noktalarda çıkmaktalar. O yüzden boşuna derin maden kazmayın, çünkü oralarda anca kömür bulabilirsiniz. Yok ben maden kazmam elimde emerald var bunlarla yapmak istiyorum diyorsanız alttaki tarifteki gibi deodite yapabilirsiniz.

geodite-tarifi

 • Geodite madenlerinizi bulduktan veya yaptıktan sonra sıra geldi Geochest üretmeye.
 • 3×3 boyutlarında bir White Geochest yapmak için çalışma masasının ortasına normal bir sandık, sandığın üzerine bir geodite ve diğer boş kalan kutulara da beyaz halı (carpet) koymanız gerekiyor.
 • 5×5 boyutlarında bir Geochest yapmak için ise yaptığınız White Geochest’i çalışma masasının tam ortasına koymalı, üzerine deodite ve diğer boş kalan bölgelere de sarı halı yerleştirmelisiniz.
 • Sandık tarifleri bu şekilde ilerledikçe halı rengine bağlı olarak değişiyor. Alttaki tariflerde toplu hepsini görebilirsiniz.

geo-toplu-tarif

 • Sandığımızı yaptık ve artık içine birşeyler koymayı istiyoruz. Evimizi veya herhangi bir yapıyı. İçine almak istediğimiz şeyin önüne sandığımızı yerleştiriyoruz ve sağ tıklıyoruz. Açılan pencerenin alt kısmında tam ortadaki sandık görünümlü butona tıkladığımızda sandığın arkasında kalan bölümü içine alıyor.
 • Butonun sol kısmındaki siyah bölgeye tıklayarak sandığımıza bir isim verebiliyoruz.
 • Eğer sandığınızın kapsadığı alanda başka Geochestlerde varsa onları da içine alıyor.
 • Sandığımızın kapsadığı alandan emin olmak için bir alet var. Bu alet ile sandığa sağ tıkladığınızda kapsadığı alanı görebiliyorsunuz. Aletin adı Geovisualizer ve tarifi de şöyle:

geo-visiualizer

 • İçine birşey aldığımız Geochestimizi çantamıza koymak için yerdeyken kırmamız yeterli oluyor.
 • Daha sonra başka bir yere içindekileri yerleştirmek için sandığımızı yere koyuyor ve sağ tıklıyoruz. Açılan pencereden tekrar alttaki sandık butonu tıklıyoruz ve hokus pokus içindeki herşey olduğu gibi tekrar dünyanıza yerleştiriliyor.

Geochests Modu Resimleri

Geochest Mod İnceleme Videosu

Geochests Mod Nasıl Yüklenir?

Uyarı: Bu modun çalışması için Minecraft Forge yüklü olması gerekmektedir!

 1. Modu indirin,
 2. İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft’ın yüklü olduğu dizindeki “mods” klasörüne kopyalayın (C:/Users/KULLANICI/AppData/Roaming/.minecraft/mods),
 3. Minecraft genellikle ”%AppData%/Roaming/.minecraft/mods” dizininde yüklüdür,
 4. Minecraft’ı başlatın. Geochests ile iyi oyunlar.

Geochests Mod İndir

Minecraft 1.7.10 için:

Geochests Modu indir

Minecraft 1.7.2 için:

Geochests Modu indir

Minecraft 1.6.4 için:

Geochests Modu indir

Etiketler:
, , , , , , ,

Eklenme:
07 Kasım 2014

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. Berkay Doğançay

  Kesinlikle Süper bir mod 😀 tabi daha geniş yapıları taşımasını beklerdim ama buda idare eder 😀 aynen devam admin

 2. SexCraft

  Başka Modlar Koyarsanız Sevinirim Ya Ben Bu Modu Anlamadım 😀

 3. crash veriyo iğğğğğğrençç bir mod çok kötü !!

  • Efe

   Ben daha denemedim 🙁 ama güzel olacağını düşünüyorum ev taşımak çok yararlı 🙂 senin sorunun modlardan kaynaklanıyor olabilir benim bilgisayarım 147 den fazla mod açmıyor seninkindede olabilir 🙁 ama bu bilgisayardan oluyor size Eski ve Yeni Bilgisayarımdan Bassediyim 🙂

   Benim bilgisarayım 8 GB Ram 6 GB Ekran Kartı var ama eski bilgisayarımda 2 GB Ram 347 MB Ekran Kartı vardı ama ben onda 249 modla oynuyordum ve fps en fazla 120 ye çıkıyor en az 43 fps ye düşüyordu ve modluydu ama sizce eski bilgisayarım daha iyi değilmi 🙂 ama yenisinde sadece modluyken 300 fps ye çıkıyor en az 9 fps ye düşüyor tam 2 tane optifine kullanıyorum bu sayede en az 31 fps ye düşüyor modsuzken 1000-1200 fps ye çıkıyor en az 500-600 fps ye düşüyor

   Eski bilgisayarımda modsuz veya modluyken 120 fpsye çıkıyordu ve en az 43 fps ye düşüyor Optifine kurunca ise 150 en az da 58 fps ye düşüyor

   Yeni Bilgisayarımın Hard Diski 1 TB (1000 GB)

   Eski Bilgisayarımın Hard Diski 80 MB

 4. barış

  abi süper mod admin sınırsız eşya var nerdeyse

 5. ByCrep

  admin böyle modlar yüklüyorsunuz iyi yapıyorsunuz ama biraz modpack falan yükleseniz hexxit tekkit voltz vs. mod güzel ama lütfen modpack falan da yükleyin şimdiden teşekkürler 😀

 6. abi bn yapıyorum tam chest dümesine basıcam dünyadan atıyor çok oyunculuya giriyor

 7. mustafa

  on numara bir mod bide şöyle düşünün madenleri hızlı bir biçimde tarayıp radar yerine kullanabilirsiniz büyük olanı

 8. Berkay

  çok yararlı hacı saolun

Bir yorum yaz