Uyumluluk: 1.8, 1.7.10, 1.7.2, 1.6.4 Yapımcı: kroeser

evilcraft-mod

EvilCraft Mod Hakkında

EvilCraft korku haritaları sevenlerin çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bir mod. Mod oyuna birçok korkutucu şey ekliyor. Mesela bunlardan bazıları sizi sürekli takip edip sehirlemeye çalışan minik canavarlar ve kanlı şeyler diyebiliriz.

EvilCraft Mod İnceleme Videosu

EvilCraft Modu Eşyaları

Makineler

Kan Sandığı (Blood Chest)

En sevdiğiniz elmas kazma, kılıç veya balta gibi eşyalarınızı hiç tamir etmek artık bu sandıklar ile mümkün. Tamir etmek istediğini eşyayı sağ bölümde bulunan kutucuklara koymalı ve sol tarafada kan bulunduran herhangi bir item koymak gerekiyor. DİKKAT! bazen tamir sonrasında itemlerinizde gizemli özellikler eklenmiş olabiliyor 🙂

EvilCraft-Mod
EvilCraft-Mod

Blood Chest Tarifi
EvilCraft-Mod

Kan Aşılayıcı (Blood Infuser)

İsminden açıkca anlaşıldığı gibi bu makine itemlere kan aşılamaya yarıyor. Sol tarafa kan bulunduran bir item, sağ tarafada kan aşılanacak itemi koymak gerekiyor. Kanla doldurulan bazı itemler şunlar: kovalar, kan konteynerleri ve kan ekstraktörleri. Karanlık güçlü mücevher yapmanında tek yolu Blood Infuser’dan geçiyor. Alttaki resimde görebilirsiniz. EvilCraft-Mod

EvilCraft-Mod

Blood Infuser Tarifi
EvilCraft-Mod

Çevre Akümülatörü (Environmental Accumulator)

Bu item weather containerlarını (hava konteynerlerini) o andaki hava durumuyla doldurmanızı sağlıyor. Akümülatörden çıkan kahverengi ışının üzerine bir weather container koyarak bunu yapabilirsiniz. Böylece havanın tamamı konteynere çekilir ve hava durumu tam tersine döner.

EvilCraft-Mod

[collapse]
Sıvılar

Kan (Blood)

Evet bu bildiğiniz kan. Sıvı kan elde etmek için blood extractor ile kanlı bir bloğa sağ tıklamanız yeterli. Elde ettiğiniz kanı sonra diğer itemlerde kullanabilirsiniz. Kanı dünyada aynı su lav koyduğumuz gibi etrafa koyabilirsiniz.

EvilCraft-Mod

Zehir (Poison)

EvilCraft oyuna sadece kan eklemekle kalmıyor tabi. Zehirde bu mod ile oyuna ekleniyor. Ama hemen tırsmayın. Dünyada sıvı olarak bir yerde bulma şansınız yok. Yani şimdilik yok belki yeni sürümlerde olur. Zehir elde etmek için bir su kovasını ve 4 zehirli itemi bir çalışma masasına yerleştirin. Zehirli item olarak zehirli patates olabilir mesela.

EvilCraft-Mod

[collapse]
Dünya

Karanlık Cevher (Dark Ore)

Şimdilik EvilCraft sadece bir tane blok ekliyor, O da Dark Ore. Bu cevher 6’dan 66’ncı kata kadar çıkıyor. Kırıldığında karanlık mücevherler düşürüyorlar. Bu blokları kırmak için en az bir demir kazmaya ihtiyacınız var.

EvilCraft-Mod
Silverfish Spawn
Silverfish spawnları dünyanın her yerine olabiliyor.

 

Netherfish Spawn
Nether’de bazı özel blokları kırdığınızda çıkan değişik yaratıklar Netherfish’ler.
Karanlık Tapınak (Dark Temple)

Dünyanızı keşfedeerken etrafda bu tapınaklar mutlaka dikkatinizi çekecektir. Genellikle 90’ncı kattan sonra bulunuyorlar. Environmental accumulators itemini sadece bu tapınaklarda bulabilirsiniz.

EvilCraft-Mod

EvilCraft-Mod

Şeytan Zindanı (Evil Dungeon)

Bildiğimiz normal zindan gibiler aslında. Ama taş bloklar yerine kanlı bloklar var.

[collapse]
Bloklar

Kan Lekeli Bloklar (Blood Stained Block)

Tüm yaşayan canlılarda kan var. Öldüklerinde etrafdaki bloklarda kan lekeleri bırakıyorlar. Bu kanları toplamak için Blood Extractor ile sağ tıklamak yeterli.

EvilCraft-Mod

Kanlı Taş (Bloody Cobblestone)

Bu bloklar sadece Evil Zindalarda var.

EvilCraft-Mod

Karanlık Blok (Dark Block)

Siyah renkli blok. Ev yapımında falan kullanabilirsiniz. Dark gem kaynağı.

EvilCraft-Mod

Dark Block Tarifi
EvilCraft-Mod

Dışkı (Excrement Pile)

Evet yanlış okumadınız dışkı. Mod ile oyuna dışkıda ekleniyor. Artık hayvanlar etrafa dışkılarını bırakıyorlar. Dışkılar kar gibi birikme yapıyorlar 🙂 Sürekli temizlemenizde fayda var.

EvilCraft-Mod

Pıhtılaşmış Kan (Hardened Blood)

Sıvı kanı açık havada bir yere koyduğunzda yağmur yağmazsa pıhtılaşıyor. Oluşan bu bloklardan hardened blood shards düşüyor. Çakmakla yakarak tekrar sıvı hale getirilebiliyorlar. Dekorasyon olarak kullanacaklara bir hatırlatma. Üzeri açık yerlere koymayın, yağmur yağarsa her taraf kan olabilir 🙂

EvilCraft-Mod

Şimşek Bombası (Lightning Bomb)

Düşmanlarınızı şimşek boması ile yok etmek isteyenlerin seveceği bir item. TNT gibi çalışıyor. Kızıl taş ile güç vermek yeterli.

EvilCraft-Mod EvilCraft-Mod EvilCraft-Mod

Lightning Bomb Tarifi
EvilCraft-Mod

Gizlenmiş Cam (Obscured Glass)

Normal cam gibi görünebilir ama biraz farklı. Bu cam ışık geçirmiyor. Mob yakalamak için kullanışlı olabilir.

EvilCraft-Mod

Obscured Glass Tarifi
EvilCraft-Mod

Ölümsüz Ağaç (Undead Tree)

Ölü bir çalıyı ekerek bu ağaçları yetirtirebilirsiniz. Ölü çalıyı çöllerde bulabilirsiniz.

EvilCraft-Mod

[collapse]
İtemler

Kan Konteynerleri (Blood Containers)

Adındanda anlayacağınız gibi kanları muhafaza etmeye yarıyor. Aktive etmek için bir blood containerına sağ tıklamak gerekiyor. Aktif olduğunda kendini otmatik elinizde itemi dolduruyor.

Blood Containers Tarifi

EvilCraft-Mod
EvilCraft-Mod
EvilCraft-Mod

Kan Çıkarıcı (Blood Extractor)

Kanlı bloklardan kan çıkartmanızı sağlayan çok kullanışlı bir item.

Blood Extractor Tarifi

EvilCraft-Mod

Blood Infusion Core

Blood Infusion Core yapımı alttaki gibi. Makinelerin tarifinde kullanılan bir item.

Blood Infusion Core Tarifi

EvilCraft-Mod

 

Kanlı Işınlanma İncisi (Blood Pearl of Teleportation)

Blood Pearl of Teleportation size bir enderman gücü veriyor. Yani hepsi öyle diyebiliriz, tüm özelliklerini vermesede bir kısmını veriyor. Ender pearl ile aynı fonksiyonlara sahip bir item. Kullanıldığında incinin düştüğü yere ışınlıyor ve yok olmak yerine içindeki kan azalıyor. İnciyi tekrar kanla doldurmak için bir blood infuser veya blood container kullanabilirsiniz.
Blood Pearl of Teleportation Tarifi

EvilCraft-Mod

Uçan Süpürge (Broom)

Cadılarda bu modta unutulmamış 🙂 Artık bizde onlar gibi süpürge ile uçabiliriz. Bir süpürgeye satğ tıklayarak üzerine binip hemen uçmaya başlayabilirsiniz. Binmek için sağ tıklamak ve bir yere yerleştirmek için SHIFT+SAĞ TIK kombinasyonunu kullanmak gerekiyor. Fare ve ilgeri geri tuşları ile kontrol ediliyor. Çok zevkli, mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Şuanda uçan süpürgeleri sadece zindanlardaki sandıklarda bulabilirsiniz. Yeni sürümlerde bu değişecek.

EvilCraft-Mod

Karanlık Mücevher (Dark Gem)

Dark cevheri kazdığınızda dark gem düşüyor. Blok yapımında falan kullanılıyor.

Dark Gem Tarifi

EvilCraft-Mod

Güçlü Karanlık Mücevher (Dark Power Gem)

Blood infuser ile bir dark gemi kanla doldurduğunuzda Dark Power Gem elde ediliyor. Blood infuser yapımında da dark power gem kullanıldığı için oyuna yeni başladığınızda yapmakta zorlanabilirsiniz. Dark gemleri kanla doldurmanın bir diğer yoluda; en az 5 sıvı kan bloğu olan bir havuzun içine dark gem atmaktan geçiyor. Havuzun içine attığınız dark gemler havudaki kanı emerek dark power geme dönüşüyorlar.
Karanlık Çubuk (Dark Stick)

Şuanda bu itemin kullanıldığı bir yer yok. Diğer normal minecraft çubukları gibi tariflerde kullanabilirsiniz. İlerideki yeni sürümlerde bir görevi mutlaka olacak.

Dark Stick Tarifi

EvilCraft-Mod

Pıhtılaşmış Kan Parcası (Hardened Blood Shard)

Bu item bazı eşyaların yapımında gerekiyor. Elde etmek için hardened blood bloğunun üzerinde çakmak kullanmanız gerekiyor.

Şimşek Bombası (Lightning Grenade)

Şimşek boması ile şimşekler artık tamamen sizin kontrolünüzde. Ender pearl kullanır gibi kullanarak etrafa şimşek düşürebilirsiniz. Ormak yakmak için çok kullanışlı.

EvilCraft-Mod

Lightning Grenade Tarifi

EvilCraft-Mod

Zehir Kesesi (Poison Sac)

Mürekkep kesesi gibi ama tek farkı içi zehirle dolu. Bu iteme sadece Poisonous Libelle öldürerek ulaşabiliyorsunuz. Zehirli bir item görevi görüyor. Tariflerde gereken zehirli itemler yerin kullanılabilir.

Hava Durumu Konteyneri (Weather Container)

Hava durumunu kontrol eder. Bir hava durumu konteyneri içinde bir hava durumu ile doluysa yere fırlatarak hava durumunu değiştirebilirsiniz. Tarifi kullanarak yaptığınızda içi boş oluyor. Bir environmental accumulator ile içini hava durumu ile doldurabiliyorsunuz. Yukarıda bunu nasıl yapacağınızı anlattım.

EvilCraft-Mod

Weather Container Tarifi
EvilCraft-Mod

Kurt Adam Kemiği (Werewolf Bone)

Kurt adamlardan düşen bir item. Şuanda bir işe yaramıyor ama ilerdeki yeni sürümlerde bir işe yarayabilir.

Kurt Adam Eti (Werewolf Flesh)

Kurt adamlardan düşen çok nadir bulunan bir et. Yediğinizde değişik etkiler yapıyor. Gündüzleri sakın ama sakın yemeyin pişman olabilirsiniz.

Kurt Adam Postu (Werewolf Fur)

Kurt adamlardan düşen bir başka item daha. Bu itemde şuanda bir işe yaramıyor. Ama diğerlerinde de olduğu gibi ilerde belki bir işe yarayabilir.

[collapse]
Varlıklar

Kurt Adam (Werewolf)

Bu canavarlarda çok dikkat edin. Eğer iyi bir zırhınız yoksa sizi tek vuruşla yok edebilirler ona göre. Gündüzleri onlarla karışlaşmazsınız, ama geceleri her yerde çıkabilirler.

EvilCraft-Mod

Köylü Kurt Adam (Werewolf Villager)

Başka bir köylü çeşidi. Gündüzleri normal bir köylü gibi ticaret yaparlar ama geceleri onlardan korkun derim. Özellikle dolunay olduğunda  kaçacak delik arayabilirsiniz 🙂

EvilCraft-Mod

Zehirli Yusufçuk (Poisonous Libelle)

Nehir ve ormanlarda çıkan minik yaratıklar. Etrafındaki herkese bulaşmaya çalışırlar. Hayvan veya oyuncu onlar için fark etmez. Çok güçsüz olduklarından tek vuruşla yok edilebilirler.

EvilCraft-Mod

Netherfish

Minecrafttaki balıklar yeterince korkutucu olmadığından mod ile nethere özel bir balık geliyor. Canavar bloklarını kırarak onları çıktığını görebilirsiniz. Tabi bu blokların sadece netherde bulunduğunu söylememe gerek yok herhalde.

EvilCraft-Mod

[collapse]
Büyücülük

Genel

EvilCraft dört yeni enchant ekliyor. Normal enchat özelliklerini nasıl yapıyorsak bunlarda öyle oluyor. Bazıları çok şeytani özelliklere sahip.

Kırıcılık – Breaking (I,II and III)

Kırılmazlığın tam tersi bir özellik. Kulanılan itemin özelliğini rasgele olarak arttırıyor.

Güç Emme – Life Stealing (I, II and III)

İsminden de anlayacağınız gibi moblara saldırdığınıda canlarını emmenizi sağlıyor. Vuruş gücünüz arttırkça emiş gücüde artıyor.

Zehir – Poison Tip (I, II, and III)

Normal enchat özelliklerinden olan yakmanın zehirli hali. Her türlü silahta olabiliyor ve vurduğunuz mobları zehirliyor.

Kullanmama – Unusing (I)

En sevdiğiniz silahınız siz farkında olmadan patlamıştır herhalde? İşte bu sorunla karşılaşanlar için muhteşem bir özellik. Bu özelliğe sahip bir item patlamadan önce sizin kullanmanızı engelliyor. Böylece silahlarınız patlamamış oluyor, mutlu mesut oyununuza devam ediyorsunuz.

[collapse]
Diğer

Zehirli Patates (Poisonous Potato)

Zehirli bir patates yapmak hiçte zor değil. Alttaki tarifi kullanarak yapabilirsiniz.

Poisonous Potato Tarifi

EvilCraft-Mod

Zehir İksiri (Potion of Poison)

Zehir dolu bir şişe. Tarifi alttaki gibi.

Potion of Poison Tarifi

EvilCraft-Mod

Osuruk (Farts)

Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum. Shift’e bastığınızda karakteriniz yelleniyormuş gibi görünüyor. EvilCraft yapımcılarıda bunu böyle düşünmüşler ve bir osurma özelliği eklemişler 🙂 P tuşuna basarak osurabiliyorsunuz.

EvilCraft-Mod

[collapse]

 

 

EvilCraft Mod Nasıl Yüklenir?

Uyarı: Bu modun çalışması için Minecraft Forge yüklü olması gerekmektedir!
 1. Modu indirin,
 2. İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft’ın yüklü olduğu dizindeki “mods” klasörüne kopyalayın (C:/Users/KULLANICI/AppData/Roaming/.minecraft/mods),
 3. Minecraft genellikle ”%AppData%/Roaming/.minecraft/mods” dizininde yüklüdür,
 4. Minecraft’ı başlatın. EvilCraft Mod ile iyi oyunlar.

EvilCraft Mod İndir

Minecraft 1.6.4 için:

EvilCraft Modu indir

Minecraft 1.7.2 için:

EvilCraft Modu indir

Minecraft 1.7.10 için:

EvilCraft Modu indir

Minecraft 1.8 için:

EvilCraft Modu indir

Etiketler:
, , , , , , , , , ,

Eklenme:
19 Eylül 2015

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. aaaaaaaaaaaaaaa

  1. yorum

 2. DylanCorona

  ilk yorummmm

 3. KralProsu

  2.yorum zaa 😀

 4. video

  video birden gitti la

 5. Gereksiz Oda

  Güzel Bir Mod Olmuş Teşekkürler Mine Türk

 6. kaan

  Gayet güzel bir mod

 7. talha kaya

  jurassicraft mod gelirmi?

 8. asfaefsa

  Kaç aydır bir mod gelmedi :((

 9. yiğit

  Eminim devamı gelir

 10. ömür

  forge çalışmıyo bende ben ne yapcam 1.8.8 kullanıyom

 11. Ebrar

  Bana göre biraz tehlilkeli bir mod 😀 Zaten şu yeni gelen moblardan tırsıyorum çoğundan daha mob kaldıramam. 😀

 12. shamil abdinov

  beyler merhaba bende bir sorun var minecraft 1.8.8 de survival oynuyorum
  kordinatlar yok yalnizca P:E:C ler var beyler lutfen yardim ediiiinnnnn nolur’

 13. Selman aşkar

  Süper Mod

 14. MAQSUD

  DEADPOOLUN SKINI

 15. YARDIM ADMİN

  ADMİN MODU YÜKLEDİM AMA (FORGE MOD LOADER HAS FOUND A PROBLEM WİTH YOUR MİNECRAFT İNSTALLATİON THE MODS AND VERSİONS LİSTED BELOW COULD NOT BE FOUND) DİYO YARDIM LÜTFEN EN KISA SÜREDE

 16. Furkan

  çok iyi

 17. MERT

  ya ben buraya nasıl mod göndere bilirim lütfen cevap gelirse sevinirim

 18. canahmet

  ya olmadı çalışmadıki oyuna bişey oldu bi yazı çıktıı bide bu rar dan mı çalışak javadan mı ? mod

Bir yorum yaz