Uyumluluk: 1.14.4 Yapımcı: Blok Mühendisi

Crashed Earth Map Hakkında

Blok Mühendisi tarafından yapılıp sitemize gönderilmiş bir harita.

Yapımcı Açıklaması: 3. Dünya savaşı sırasında pek çok şey oldu. Robot ordular yeryüzüne salındı, insanlar sığınaklarda yaşamaya başladı ve dünya parçalandı ancak bu bile savaşı durdurmadı. Son olarak büyük bir yıkım makinası önüne çıkan herşeyi yok ederek savaşı bitirdi ancak dünya da artık ne savaşacak devlet ne de kaynaklara sahip olacak insan kalmıştı.Sen Dünyadan geri kalanların bir kısmının yumak halinde bir araya geldiği bir alanda gözlerini açıyorsun, sığınağından kalanlar yıkılsa da seni korumayı başarmış.

Kalan malzemeleri al ve kaynak ve dost kalmamış olan bu dünyada hayatta kalmaya çalış.Dünyadan kalan parçalar Güneşin etrafında savruluyor.Resim 1Kaynak, orman, şehir yok.Resim 2Robotların savaşın bittiğinden haberi yok, bütün komutanları öldüğü için söylememiş, hala bölgelerini savunuyorlar.Resim 3Resim 4Haritaya girip kendisi çözmek isteyenler direk linke tıklayıp indirebilir, bilgi almak ve görevlerle ilerlemek isteyenler için devam edelim.Radyasyon, biyolojik silah artığı, toz karışımı olan blokları(yosunlu taş) kırdığınızda biraz balçık ve taş(çakıl taşı) alırsınız. balçıkları blok haline getirip kırarsanız geriye bir yığın karbon bırakır ki bu kömürdür ve içindeki suyu bırakır ancak bu çok az bir sudur, kaynak olarak kullanamazsınız. Çakıl taşlarını sürekli kırarak ezerseniz bir süre sonra size toprak verir. Dünyadan düşüp ölemezsiniz çünkü aşağı çeken bir şey yoktur artık, dünyanın en alt kısmına kadar inerseniz yer çekimi nedeniyle yukarı çekilirsiniz. Aşağı bakarak sürekli güneşi görebilirsiniz ama asla gündüz olmaz çünkü atmosfer yok sadece nefes almanızı sağlayan ince bir hava katmanı var. Etraftaki robotları haklayarak parçalarını alıp kullanın. Hayatta kalan hayvanlara karşı dikkatli olun ve örümceklerin çoğalmasına izin vermeyin. Askeri bölgelerde işinize yarayacak şeyler vardır, iyi bir saldırı ve yağmadan sonra oyun bitene kadar yetecek malzeme alırsınız, bu haritada öyle uzun saatler süren maden kazıları, üretimler yoktur. Her şeyi dümdüz ederek savaşı bitiren WITHER silahı hala savaşa devam etmekte ve önüne geleni düzlemekte. Sıra senin kara parçana da gelecek, eğer onu haklarsan ona güç veren nether yıldızı ile güçlü bir enerji kaynağı yapabilir(fener) ve bu kaynak ile dünyayı tekrar bir araya getirmeye başlayabilirsin. Oyun başta zorlu bir survival, hikayeye uygun oynamak için fidanları başta dikmeyin, çubuğu robot keserek elde edin. wither haritada 3 saat vakit geçirdikten sonra ortaya çıkıyor, onu da kestikten sonra fidanları dikip diğer bütün yaratıklarıda kestiyseniz(isterseniz kraliçe örümceği bırakın ip için) skyblock tarzı kendi dünyanızı kurmaya başlayabilirsiniz.

Crashed Earth Haritası Resimleri

Crashed Earth Haritası Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Crashed Earth seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Crashed Earth Map İndir

Crashed Earth Haritası indir

Etiketler:
, , , , , , , , ,

Eklenme:
10 Nisan 2020

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. Furkan

  Bu şey e bir map demek diğer maplere hakaret olur işde özet budur

 2. Blok Mühendisi

  Map yapmayı sadece güzel görünen buildler yapmak ya da etrafa hikaye anlatan yazılı kitap bırakmak sanan biri gelmiş, hayatında hiç minecraftta function komutunu kullandın mı sen? Bu haritadaki şeylerin birini bile yapamazsın gelmiş konuşuyorsun.

 3. Blok Mühendisi

  Sebep? Nesini beğenmedin?

 4. koertik

  Harita fikri güzel fakat fazla boş bir dünya. Serbest dünyalarda boş bir dünta oyuncuyu sıkar. Oyuncu keşfetmeyi sever. Keşfedicek bir şey yoksa oyuncu bir şeyleri keşfettiğinde yaşadığı tatmin hissini yaşamaz ve haritadan sıkılır. Harita yapmak dediğin gibi güzel yapılar yapıp etrafa hikayeler koymak olmasa da bunlar haritanın iyi bir harita veya kötü bir harita olmasında çok belirleyicidirler. Güzel hoş bir harita ama çok güzel olma potansiyeli varken olmamış bir harita.

  • Blok Mühendisi

   Keşfedecek bir şey olmadığı konusunda haklısın, güzel olacakken olmamış demişsin doğru çünkü aklıma gelenin kısa zamanda yapılmış bir hali ancak bu halini zaten adventure olarak değil hardcore survival-skyblock olarak tanımlıyorum.

Bir yorum yaz