Fence.png

Çitler minecrafta “Seecret Friday update 8” guncellemesiyle eklenen, genelde tahtadan yapılan bloklardır. Bu yazıda çitler hakkında aklınıza taklınızdaki birçok soruyu giderebilirsiniz

Çitler Ne İşe Yarar?
Çitlerin uzerinden oyuncuların ve hayvanların atlyamaması en buyuk özelliklerindendir.
Çitler yanına koyuldukları bloklara otomatik olarak bağlanırlar. Çitleri kırmak icin en hızlı yol balta kullanmaktan geçer.
Çitlerin en cok kullanıldığı alanlardan biri de hayvan çiftlikleridir. Hayvanlarınızın kaçmasını engellemek ve doğa ile iç içe olmasını çitlerle sağlayabilirsiniz.
Son guncellemeden sonra çitleri hayvanlarınızı bağlamak için de kullanabilirsiniz. Tasma ipinizi çite bağlamanız yeterli.

Çit Nasıl Yapılır?
Çit yapmak icin bir çalışma masasına ve çubuğa ihtiyacınız var. Çubukları çalışma masasına alttaki gibi koyarak çit yapabilirsiniz.  6 adet çubuktan 2 tane çit yapılıyor.

fence-tarifi
Tabi ki çitleri kendiniz yapmadan dunyanızdan da bulabilirsiniz. Köylerde, gizli madenlerde ve zindanlarda çit bulmanız hiçte zor degil.

Çitleri Nerede Kullanabiliriz?
Çitlerin ana kullanım yeri; bir bölgenin çevresini kapatarak giriş veya çıkışları engellemek. Yaratıkların girmesine karşı alinabilecek en iyi önlemlerdendir. Büyük alanları kapatırken ışıklandırmaya dikkat etmenizde yarar var. Eger ışıklandırmazsanız çitle sardığınız alanda geceleri yaratıklar çıkabilir. Dikkat etmeniz gereken yaratıklar iskeletler, örümcerkler ve enderman. İskeletler içeriye ok atabiliyor, örümcekler son güncellemeden sonra çitlerden tırmanmaya başladılar ve enderman çitlerin içine ışınlanabiliyor.
Çitleri ayni zamanda tren yollarınızın yanlarına, dekorasyon amaçlı, balkonlarda veya evlerde kullanabilirsiniz.

Çit Videosu

Etiketler:
, , ,

Eklenme:
05 Eylül 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

  1. The pro

    arkadaşlar artık çitlerin yapımı değişti .
    /=çubuk &=tahta(her cinsi olur)

    &/&
    &/&

Bir yorum yaz