Bildiğiniz üzere oyunda 3 çeşit mod vardır.

Bunlar:
-Creative(Yaratıcı Modu)
-Hardcore(Zorlu Hayat Modu)
-Survival(Hayatta Kalma Modu)
[1-Creative]
Creative oyunun yaratıcı modudur. Bu modda sınırsız eşya alma ve ölümsüzlük özelliği vardır. Modda uçabilme yeteneği vardır. Tekli oyuncuda modu menüden seçebilirsin. ”e” tuşuna bastığında item menüsü gelir ve istediğin itemi alabilirsin. Çoklu oyuncuda ise bu modu adminler ve ya operatörler aracılığı ile alabilirsin (Komut: /gamemode isim 1) Bu mod oyuna 1.8’de eklenmiştir. Creative modda oyunda Survival veya Hardcore’de alamıcağınız itemleri almanızı sağlar.Bu modda sadece bir şekilde ölebilirsiniz. Oyunun sonu olan yerin en alt katmanı Bedrockları kazıp boşluğa atlarsanız ölürsünüz. Son olarak bedrocklar sadece bu modda kırılır.
-Creativede Alabilceğiniz Bir Eşya-
[IMG][IMG][IMG][IMG]
Chain Zirhlar oyunda ateşten yapılır. Fakat Survivalde veya Hardcorede bulamıcağınız ateş elementini ( yani toplamaktan kastım) creativeden alabilirsiniz.
-Creative Menü ile ilgili bir resim-
[IMG]
[2-Hardcore]
Hardcore oyunun zorlu hayat modudur. Bu modda 1 kere öldüğün zaman respawn(tekrar doğma) yoktur. Eğer ölürsen mecburen haritayı silmek zorundasın yani öldüğünde respawn tuşu yoktur. Bu mod oyuna 1.0’da eklenmiştir. 2 Adet resim vereyim.
-Öldüğünde-
[IMG]
-Son olarak oyundaki kalp şeklide değişiktir.-
[IMG]
[3-Survival]
Survival oyunun hayatta kalma modudur. Survival oyunun genel modudur. Survivalde öldüğün zaman respawn(yeniden canlanma) vardır. Eğer ölürsen Spawn Noktasında itemsiz olarak başlarsın. Oyundan 1 adet resim vereyim.
-Survivaldeki Kalp Şekli-
[IMG]

Etiketler:
, ,

Eklenme:
08 Nisan 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. Tayfun

  Yeni başlayanlar için açıklayıcı olmuş. Teşekkürler.

 2. çeske daha fazla resim atsaydın admin

 3. green beret

  eh idare eder

 4. mustafa

  lütfen

 5. mustafa

  abi lütfen modu indir

Bir yorum yaz