Uyumluluk: 1.8.7 Yapımcı: Cmdr'rs

Orman Laneti 2 – Herobrine’in Evi Map Hakkında

Oldukça beğenilen Orman Laneti haritasının devamı sonunda geldi. Cmdr’rs tarafından yapılıp siteminze gönderilen Orman Laneti 2, Herobrine’in Evi haritası karşınızda.

Yapımcı Açıklaması: İlk harita olan Orman Laneti 1:Lanet’in Başlangıcı‘nda(bunu şu an ben uydurdum.) bir ormana kamp yapmaya gelmiştin. Ama işler planlandığı gibi gitmedi. Herobrine senin varlığını ormanda hissettiği an Laneti sana geçirdi. Ve bu lanetten kurtulmanın tek yolu; Herobrine’dan SONSUZA DEK kurtulmak. Ayrıca 1. Map de gördüğümüz bir ailenin mezarında ki ruhları da rahat ettirmen lazım. Yoksa Lanet hâlâ üzerinde kalır ve onca şeyi boşa yapmış olursun. Tabii bu o kadar kolay değil. Efsanelere göre Herobrine’ın bir sürü düşmanı varmış, ve bir tanesiyle karşılaşman an meselesi olabilir. İşte tüm bunlar böyle…… Çok kolay değil mi? Bence de çocuk oyuncağı. Kurallar: Oyun içinde yazıyor şu an aklımda değil Hikaye 1. mapin devamı. Map de Jumpscarelar var ama acele ederseniz ya da çabuk davranırsanız sadece ses çıkacaktır.

Orman Laneti 2 – Herobrine’in Evi Haritası Resimleri

Orman Laneti 2 – Herobrine’in Evi Haritası Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Orman Laneti 2 – Herobrine’in Evi seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Orman Laneti 2 – Herobrine’in Evi Map İndir

Orman Laneti 2 – Herobrine’in Evi Haritası indir

Etiketler:
, , , , , , , , , ,

Eklenme:
15 Nisan 2018

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. beytullah

  merhaba indiriyom şu an herkes güzel diyor inşallah öyledir

 2. Eagaa

  aa Ali Emre’nin haritası 😀

 3. PsyGames

  Selamlar Mapi Oynamadım ama oynayacağım merak ettim açıkcası.

 4. andersonmat

  1. Mapını oynayıp çok beğenmiştim gerçekten korkunçtu ama biyerde tableada ingilice yazıyodu sen mi yaptın yoksa mapın çalıntı olduğunun belirtisi mi anlamadım. Bu mepı de oynayacağım.

 5. andersonmat

  Mapi oynadım gerçekten çok korktum 😀 Map baya korkunçtu. Sadece builderlara sesleniyorum: Duvar, tavan ve zemini farklı bloklardan yapın. Onun dışında hikaye biraz karmaşıklarşıyor sonlara doğru. Ama emeğinize saygı map çok güzel korkmak isteyenler istediğini bulacaklardır 😀

 6. Saleddin

  Cok iyi

 7. Koertik

  Tuzak kancalarını koymasanız daha iyi olurmuş. Onun yerine /testfor komutunu kullansanız daha iyi olur. Görüntü kirliliği yapıyor bu.

 8. Koertik

  Haritada devre olarak tek bir hata var ve bu hata belirli bir ihtimale dayalı olarak sorun çıkartabilir. Hata şu: /testfor komutuna verilen enerji sürekli tekrarlanmalı ve bu tekrarlamayı birbirine bağlı iki huninin içine bir item koyarak sağlamışlar fakat Minecraft dünyasında bu huniler birbiri ile item alışverişi yaparken bug nedeniyle bu item çoğalıyor ve iki hunide de sürekli bir item bulunması gibi saçma bir durum ortaya çıkıyor. Bu tamamen bir oyun hatasından kaynaklanır fakat önüne geçilebili. /testfor komutuna verilen enerjiyi tekrarlamak için huniler değil, Redstone (Kızıltaş), Redstone Comparator (Kızıltaş Yineleyeci) ve Redstone Torch’tan (Kızıltaş Meşalesi’nden) oluşan bir devre kullanılmalı. Bu devre şu şekilde yapılıyor:
  Dört tane Kızıltaş’ı kare şekli oluşturacak şekilde yere dizin. Sonra bu Kızıltaşlardan birini kırıp yerine Redstone Comparator (Kızıltaş Yineleyici) koyun.Bu Redstone Comparator’ün (Kızıltaş Yineleyeci’nin) konumu, ön tarafı herhangi bir kızıltaşa bakacak şekilde olmalı. Bunu yaptıktan sonra Redstone Comparator’ün (Kızıltaş Yineleyici’nin) arkasına, bir enerji kaynağı olan Redstone Torch’u (Kızıltaş Meşalesi’ni) koyun. Bu devre, sizin yaptığınız devre ile aynı görevi görür fakat bug olma ihtimali yoktur. Bahsettiğim huni bug’ı, ben bu haritayı oynarken gerçekleşti ve haritada hata yaptığınızı düşünerek oyundan çıktım fakat sonra bu bug’ı hatırladım ve haritanızda bu bug’ın olduğu yeri aramaya başladım. Haritada hata yapılıp yapılmadığını anlayıp, bu hatayı bulup, bu hatayı düzeltene kadar 10 dakika falan geçti ve bu oynadığım haritadaki hikayenin akıcılığını engelledi. Dediğim gibi bu bug sadece ihtimale dayalı olarak gerçekleşiyor fakat bug olmamasını garantilemek daha mantıklı olur. Harita fena değil. Hikaye daha tamamlanmadığı için ancak bunu söyleyebilirim. Umarım hikayenin devamı ilgi çekici, orijinal ve olay örgüsünü bozmadan ilerler.

  • Berkay Çelebi

   O hatadan ben de nefret ediyorum. Sürekli deli ediyor. 3. Harita gelecek ama ALLAH bilir ne zaman gelir 😀

 9. Isa

  Nasıl indiriliyor

 10. Berkay Çelebi

  3. Map uzun bir süre gelmeyebilir…………..

 11. PsyGames

  PsyGames Ekibi Tarafından Yapımı Süren Çıkış Yok 2 Diriliş Haritası Yakında Bitecek!

 12. Aragorn

  Merhaba. Haritanız güzel elinize sağlık yapımı gerçekten zor görünüyor fakat birkaç sorun var. Öncelikle evin yapısı çok saçma yani ve herobrine ve entity303 bunlar çok klişe şeyler ve diyaloglar biraz saçma geldi açıkçası. Başka bir sorun ise aslında sorun değil de beğenmediğim özelliği diyelim haritanın, sadece jumpscare lar var ve nerede neyin çıkacağı o kadar belli ki ve şu iple komutları çalıştırma olayı kaba duruyor. Komutları geliştirirseniz gerçekten daha güzel bir harita çıkabilir ortaya.

  • Berkay Çelebi

   O ipli komut şeyleri tamamen benim üşengeçliğim. 😀 Ehheheheh, şöyle spoiler olmayan bir spoiler vereyim: Hikayenin baş düşmanı Hero’cuk. Entity 303 değil. EHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE.

 13. Sercan

  Zipli resource packi nasıl kullanıyoruz

 14. funtimefoxy

  meraba abi mapın üçüncü bölümü ne zaman gelecek heycanla bekliyorum

  • Berkay "Shadow Dream" Çelebi

   UZZZZZZZUUUUUUN bir süre gelmeyecek ve ya hiçbir zaman. Çünkü bunu ve birinci mapi yapalı çok uzun zaman oldu ki geriye dönüp baktığımda hikaye açısından saçma, buildler açısından berbat bir map görüyorum. Bir tek korkutma konusunda fena değilmişim sanırım .d Dediğim gibi, ya çok uzun süre gelmeyecek ya da hiçbir zaman.

Bir yorum yaz