Kazma

Kazma Minecraft’ta en önemli eşyalardan biridir. Oyuna ilk başladığınızda olmazsa olmazlardandır. Kazmaları maden kazmak, değerli madenleri bulmak ve kömür toplamak için kullanabilirsiniz.

Kazma Nasıl Yapılır?

Kazma yapmak için bir çalışma masasına (crafting table) ihtiyacınız var. Kazmayı alttaki resimde gördüğünüz gibi çubuk ve tahtaları yerleştirerek yapabilirsiniz. Birkaç çeşit farklı kazma olsa da hepsini yapılışı aynıdır, tek fark hammadesidir.

Kazma Ne İşe Yarar?

Tahta kazma, taş kazma, demir kazma, altın kazma ve elmas kazma çeşitlerini minecraftta yapabilirsiniz. Elmastan yapılan kazmalar diğerlerine göre daha sağlamdır ve daha hızlı kazmanızı sağlar. Elmas madeni kazmak için demir veya elmas bir kazmanızın olması gerekir. Obsidyen taşı kazmak için mutlaka bir elmas kazmanızın olması gerekiyor.

Kazma tarifi ve diğer tüm eşyaların yapımını buradan görebilirsiniz.

Etiketler:
, , ,

Eklenme:
02 Haziran 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

Bir yorum yaz

İnceleme Bekleyen Harita Sayısı: 74

SohbetMineturk Youtube Kanalı

Error type: "Forbidden". Error message: "Daily Limit Exceeded. The quota will be reset at midnight Pacific Time (PT). You may monitor your quota usage and adjust limits in the API Console: https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/quotas?project=192939760626" Domain: "usageLimits". Reason: "dailyLimitExceeded".

Did you added your own Google API key? Look at the help.

Check in YouTube if the id UCrSQsYiwPnEaXM0Lz5OeCqg belongs to a channelid. Check the FAQ of the plugin or send error messages to support.