Minecrafta yeni başlayan oyuncular için bir rehber hazırladım ve bu ilk rehberi umarım beğenirsiniz !

İLK OLARAK AĞAÇ !

Öncelikle hayata başladığımız/spawn olduğumuz yerde ağaç bulmaya çalışalım. Çünkü bu ağaçlardan hem kendimize alet ve edat hemde ev yapacağız. En az 20-30 Tane kütük kesin Çünkü bunların Sadece 20 Sini evde kullanabileceksiniz ve buda komforlu bir eve yetmez. Ağaçları kestikten sonra Topladığınızın yarısın Wooden plankse çeviriyoruz. Ve bir crafting table yapıyoruz.
Bu Crafting table’de stick adlı eşyayı craft edir İlk gece için gerekli olan Kürek-Kazma-Kılıç-Balta adlı aletleri yapıyoruz. Ağaçla işimiz bitti şimdi Sığınmaya !

Bir ev yap üşüyeceksin !

Şimdi o ağaçları boşuna kesmedik  ! Bir dağ bulup içini kazalımki evimiz hazırdan olsun. Dağın ortasında biryerde 6×6 lık bir alan ilk gün için yeterli diye düşünüyorum. Bu 6×6 Alanın önünü (manzaralı tarafı ) Wooden Plankslerle kaplıyoruz. Ve crafting tablemizi yerleştiriyoruz kuytu köşe biyere. Elimizde nekadar wooden plank varsa onlardan chest yapıyoruzki artık malzeme yada önemli malzemelerimizi kaybetmeyelim . Artık eviniz tamam ama daha gün bitmedi. O dağın içinde evinizde bir delik açmadan taşları kırıyoruz ve o taşlardan furnace yapıyoruz. Bu furnace nedir derseniz bunda değerli madenleri kullanılabilir hale getiriyoruz yemeklerimizi pişiriyoruz bi çeşit fırın diyelim. Eviniz çok karanlık şu anda değilmi biraz kömür bulma vakti ! Kömür buldunuzmu ? Kazın ozaman. Kazdıktan sonra o kömürleri sticklerle birleştirerek Torch (Meşale) Yapın ve evinizin karanlık taraflarına yerleştirin. Artık gece oldu biraz karnınız aç ama dayanacaksınız. Ee ben tüm gece nepçem burdamı bekliyeceğim derseniz size macera olsun alın kılıcınızı evinizin yolunu kaybetmeden mobları avlayın  Ki ölürsenizde ağlamayın

2.Gün

Evet artık sabah oldu ve açsınız bulduğunuz inek-domuz’ları öldürerek onlardan çıkan etleri kömür ile fırında pişirn ve afiyetle yiyin. Ee ben hep aynı şeyimi yapacağım diyorsanız hayır artık hayatta nasıl kalacağınızı biliyorsunuz ozaman Gününüzün 4/1 ini geçireceğiniz evinizi geliştirin dağdan dışarı çıkın topladığınız taşlardan bir ev yapın çatı yapın gönlünüzce kurup yıkın ama hayatta kalmayada özen gösterin :) !

Wooden Planks : [IMG]
Yapım için lazım olan odunlar: Grid_Wood_(Birch) Grid_Wood_(Pine) Grid_Wood_(Pine) (1)

Crafting :[IMG]

Crafting Table : [IMG]

Stick: [IMG]

Kazma: [IMG]

Kürek : [IMG]

Balta : [IMG]

Kılıç: [IMG]

Chest : [IMG]

Furnace: [IMG]

Kömür: 120px-Coal_(Ore)

Etiketler:
, ,

Eklenme:
08 Nisan 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. Tayfun

  Baştan sona okudum. Güzel bir rehber. Ancak tüm rehberlerde olduğu gibi senin hazırladığın rehberde de kömür bulun yazıyor. Aslında hiç kendinizi yormaya gerek yok. Furnace yaptıktan sonra üste wood(odun) altada wooden planks(ahşap kalas) koyun ve charcoal(odun kömürü) elde edin. Bu size ilk gece aydınlanmak için yetecektir. İyi oyunlar bol diamondlar.

 2. minecraft tı biliyom ve hayata kalma kolay ev ve eşya yapman lazım

 3. daymıd buldum 11 tane ondan zırh yaptım sonra mademe indim ve altın buldum 33
  tane evim çok büyük

 4. yusuf

  ben 3 64 lük elmas 4 64 lük altın buldum

 5. yusuf

  1 maden 2 evim var

 6. modlu minecraft oynuyorum mod paketimin yarısı bu siteden

 7. Yunus Kaan

  Yapımını da göstermiş bile. 😀

Bir yorum yaz