http://media-mcw.cursecdn.com/d/d4/Crafting_Table.png

Minecraft’ın en önemli eşyalarından biri olan çalışma masasının nasıl yapıldığını ve ne şekilde kullanabileceğinizi bu yazıda görebilirsiniz.

Çalışma Masası Tarifi

Çalışma masası yapmak için E tuşuna basarak Inventory’i açmanız gerekiyor. Çalışma masasını alttaki resimde gördüğünüz gibi 4 tahta yerleştirerek yapabilirsiniz. İstediğiniz çeşit tahta kullanılabiliyor.

crafting-table

 

Çalışma Masası Ne İşe Yarar?

Minecraft’a yeni eşyalar yapmak için bir çalışma masası ihtiyacınız var. Çalışma masası olmadan 2×2 boyutundan büyük tarifli eşyaları yapamazsınız. Çalışma masaları yukarıdaki tarife göre yapılabilir veya köylerde hazır olarak bulunabilir.

 

Çalışma Masası Nasıl Kullanılır?

Yaptığınız çalışma masasını elinize aldıktan sonra sağ tıklayarak bir yere sabitlemeniz gerekiyor. Daha sonra yerleştirdiğiniz bu çalışma masasına sağ tıklayarak kullanabilirsiniz. Çalışma masası Minecraft’ın olmazsa olmaz eşyalarındandır. Inventory’de yapamadığınız eşyaları bu çalışma masalarında yapabilirsiniz.

Yaptığınız eşyalara Shift+Sağ Tıklama yaparak tüm kaynakları kullanarak olabilecek en fazla adette eşya yapabilirsiniz.

Çalışma masalarını dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz, duvar içinde veya sadece bir köşesi gözükse dahi çalışma masaları kullanılabilir.

Uzun maden kazılarına çıkarken yanınızda bir çalışma masası bulundurmak çok işinize yarayabilir. Eğer yakınlarınızda ağaçlar varsa istediğiniz zaman yeni bir çalışma masası yapabileceğinizi unutmayın.

 

Çalışma masası tarifi ve diğer tüm eşyaların yapımını buradan görebilirsiniz.

Etiketler:
, , ,

Eklenme:
11 Ağustos 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. Metin

  S.a admin kaldırım taşını nerden bulabilirim . Yardımcı Olursan sevinirim

 2. berat

  kaldırım taşını bulmak için taşı kazma ile kazman gerek

 3. ***

  ben crativede oynuyom öyle bi derdim yok ama evet taş kazma metal kazma altın kazma ve elmas kazma ile taşı kazabilirsin

 4. 09m201

  Çok teşekkürler sizin sayenizde yapabildim

 5. Barış

  Kılıç

Bir yorum yaz