Uyumluluk: 1.8 Yapımcı: TeknaTurk, Skyberk

boss-loss-logo

Boss Loss Haritası Map Hakkında

TeknaTurk ve Skyberk tarafından yapılan yeni bir harita ile karşınızdayız. Arkadaşlarınızla takımları kurup haritada kapışmaya hazır mısınız?

BOSSLOSS Nasıl Başlanır: Başlamak için tek yapmanız gereken seçmek istediğiniz takımın odasına girmektir.

Nasıl Oynanır: Güzel bir oyun için oyunun içinde belirtilen kurallara uymalısınız. Oyunun temel prensibi sonsuz bloklardır yani Blokları kırarsanız yeni blok sürekli gelecektir böylece Gelişeceksiniz. Amacınız rakip takımların Patronlarını öldürmektir. Patronu giden takım direk elenecektir ve Seyirci moduna geçecektir.

Nasıl Biter: Geriye son bir patron kaldığında oyun biter.

TAKTIKLER: Saldırgan ve Savunmacı olmak üzere iki gruba ayrılır.

SALDIRGAN: Saldıgan oynayacaksanız Patronu basit bir korumaya almalısınız Sandıklarda Kılıç depolamalısınız çünkü öldüğünüzde itemler gideceği için Rakip takımın size baskı kurmasını oldukça zorlaştırır Her Ada arası 40 bloktur basit bir hesap yapacak olursak ortaya gitmek için 10 odun yeterli olacaktır ortayı ilk alan takım olmak çok avantajlıdır çünkü Örümceklerden Yay Creeper’den ise Tnt yapabilirsiniz.

A TİPİ SALDIRGAN: Bu tip saldırganlar Ortaya ulaştıktan sonra geri dönüp Tnt yapmaya çalışırlar Takım arkadaşları ise yay yaparak kısa süre defans yapmaya başlarlar. Ancak Tnt yaptıktan sonra oldukça Tehlikeli Hale Gelmiştir. En güçlü Savunmacıları bile devirebilirler.

B TİPİ SALDIRGAN: Baslangıçta 10 odunla ortaya gitmek yerine 20 odun biriktirip ortadan yıkmak istedikleri yere direk gidiş sağlayıp oyunun kısa sürede bitmesini sağlamaktır oyunun devamında 4 takım söz konusu oldugu için iki adadan birden gelişme fırsatı kazanırlar Genelde Balta ile gezerler patronu öldürmek için patronun üstündeki bloğu kırıp içeri girip vururlar çünkü onu Patronlarının içinden çıkarmak isteyenler Kendi patronlarına vurmak zorunda kalacaklardır.

C TİPİ SALDIRGAN: Bunlar en çılgın olanlarıdır biraz odun kesip ortaya uğramadan yanlardan saldırmak istediği takıma giderler. Eğer takım arkadaşları iyi gelişebilirse etkili bir yöntemdir çünkü yumrukla rakibi sürekli aşağıya attığı için gelişmesini önemli ölçüde yavaşladır daha sonra gelişen arkadaşları gelip takımın patronunu öldürebilir.

BUNLAR BİZİM BULDUKLARIMIZ DAHA FAZLASINI HARİTAYI OYNAYARAK KENDINIZ BULABILIRSINIZ

SAVUNMACI: Patronlarını iyi bir duvar ve kale ile korurlar Genelde Elmas Zırh kullanırlar ve aşağıda anlatılacak olan patron koruma meselesini en iyi yapanlardır. Saldırıları genelde Beklenmedik olur, Toplu hareket ederler, Yıkmak istedikleri takımın yolu üzerine bir Fedakarı gönderirler ( Fedakar giderken yanındaki blok ve balta dışındaki herşeyi bir sandığı bırakır.) rakip takımın karşısına bir kale inşaa edip onları yıprattıktan sonra birisi tekrar doğanları öldürürken diğer ise Patronu öldürür.

A TIPI SAVUNMACI: Başlangıcı ortaya yönelik oynar yani 10 odun toplayıp ortaya ilk ulaşan olmak ve yay yapmayı, daha iyi bir savunma geliştirmeyi amaçlar Bazen ortaya bir kale inşaa edip diğer takımların gelmesini ve onlarında yay yapmasını engeller. Hatta daha iyi bir savunma için Başlangıçdaki Obsidyenleri kırar ve onlar ile patronu inanılmaz dayanıklı yapabilir.

B TIPI SAVUNMACI: Genellikle Geniş ve Büyük bir kale inşaa ederler Ortaya gitmek için başlangıcı değil oyuncuların dikkatlerinin dağıldığı birbiri ile uğraşmaktan kendilerini fark etmeyecekleri zamanı kollarlar. Ortaya ulaştıktan sonra oyunun düzenini en çok değiştiren takım tipidir. Ancak gelmiyorlarsa diğer takımları fazla etkilemezler.

BUNLAR BİZİM BULDUKLARIMIZ DAHA FAZLASINI HARİTAYI OYNAYARAK KENDINIZ BULABILIRSINIZ

PATRON NASIL KORUNUR:

1) Patronun saldırı bölgesi olarak adlanlandırdığımız yanlardan birer blok ve üstten birer blok olmak üzere kalın bir örgü yaparlar

2) Patronun içine girerek onu çıkarmamızı engelleyecek salgırganların oldugu bu oyunda bunlardan kurtulmanın bir yolu var. Patronun üzerine 1 blok kum atarsak Patron bundan etkilenmiyor Kum patronun ayağına düştüğünde Patronun içine girmek için üstten gelecek adamın bir blokluk bölgesi açıkta kalacak ve böylece daha rahat püskürtülebilecektir.

3) Patronu korumak için ortadaki obsidyenleri kazıp patronun kritik bölgeleri kapatılabilinir.

4) Patronu korumak için onların patronlarını öldürmek.

5) BUNLAR BİZİM BULDUKLARIMIZ DAHA FAZLASINI HARİTAYI OYNAYARAK KENDINIZ BULABILIRSINIZ

İnce Bilgiler :

– –>Spawn noktalarına 3 bloktan uzak durmak Enitity’in spawn olmasını kolaylaştıracaktır.

– –>Minecraft’la ilgili bir durum olarak bazen patronlar ve diğer Tavuk Creeper Örümcek benzeri yaratıklar Var olduğu halde gözükmüyor

– –>Daha adil bir oynama şekli için arkadaşlarınız gelmeden takım seçmemek en iyisidir.

– –>Arkadaşlarınızın arena bölgesinden uzaklaşmasını engelleyin.

– –>Oyuna sonradan katılmak isteyenleri ve öldükten sonra doğmak isteyenleri reddetmeniz tavsiye edilir. Ancak oyunun sistemini çözebilirseniz yapmanızda elbette bir sakınca yok.

– –> Oyuna kendi kurallarınızı ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla oynamak için kendiniz baştan build bile yapabilirsiniz ancak dediğim gibi bu işi yaptıktan sonra buglardan ben sorumlu olmam ! ! ! Haritayı daha sonra kendinizin gibi yayınlamanıza kesinlikle karşıyım !!!

– –>Video çekmeniz ve bunu paylaşmanızda bir sakınca yoktur. Her hangi bir ek bilgi eklemeniz zorunlu değil

İletişim: Skype: teknaturk Gmail: teknaturk@gmail.com Twitter: @teknaturk

Boss Loss Haritası Haritası Resimleri

boss-loss (1)

boss-loss (2)

boss-loss (3)

Boss Loss Haritası Haritası Nasıl Yüklenir?

 1. Minecraft’ınızın yüklü olduğu dizine gidin (Bu genellikle “%appdata%/.minecraft” dizinidir),
 2. Buradaki “saves” klasörüne indirdiğiniz zip dosyasını açın,
 3. Minecraft oyununa girerek kayıtlı bir oyun aç bölümünden Boss Loss Haritası seçerek oynayabilirsiniz,
 4. İyi oyunlar.

Boss Loss Haritası Map İndir

Boss Loss Haritası Haritası indir

Etiketler:
, , , , , , ,

Eklenme:
30 Ağustos 2015

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

 1. Berkay

  yeni haritamız hayırlı olsun knk 🙂

 2. Serkan

  güzele benziyor

 3. Ennn eğlenceli map tartışmasız.

 4. Phoenix

  hep aynı map anlamadım ki ? :S

 5. Vay be benim taktik bile yazılmış 😀

 6. Okan

  Vay mapiniz hayirli olsun :d

 7. Mert Güzel

  çok güzel harita tebrikler teknatürk başarılarının devamını diliyorum

 8. Hocam,Gereksiz Oda adlı Youtube kanalımda videosunu çekmiş bulunmaktayım çok güzel harita yapmışsınız emeğinize sağlık fakat ismini değiştirdim kusura bakmayın 😀

 9. Süper Bir Map Ellerinize Sağlık 🙂

 10. ZarNoC

  ayn elenceli D:

 11. Fourelou

  Haritanin surumu ne

 12. OtakuOyunda

  Melon Mission 2 haritanız hayırlı olsun 3. melon mission haritanızı bekliom o yeni proje MM 3 değil mi

 13. erencan

  size nereden ulaşabilirim bende haritamı size göndermek istiyorum yayınlanmak üzere ulaşmak için skype adresim ıroncan1903 eklerseniz size haritayı yollamak istiyorum

 14. Sa

  nasıl sınırsız blok seysini yapıyo ?

  • TeknaTurk

   setblock kullanabilirsin ancak bu kadar uzağa hayvan ışınlayamayacağın için misal tavuk için önce tavuk summonluyup sonra istediğin kordinata tp çektirmelisin

 15. çağatay

  çok iyi harika

 16. TheCallofDiamond

  2 Arkadaşımın Mapı

 17. İbrahim Özoyunda

  MAP ŞEKİLLLLLLLLLL :OOOOOOOOOOO

 18. MEHMET

  İbrahim Özoyunda
  ÖNÜMDEN ÇEKİLLLLLLLLLLLLLL :OOOOOOOO

 19. Map de odaya girince bişey olmuyo ltf yardım pls !

 20. Kadir Demir

  haritayı ikinci kez oynamak istiyoruz nasıl baştan başlatcaz

 21. Barış Şahin

  Beyler Bişi dicem ben indiriyorum oynamak için daha sonra lobiden takımlara girmek icin üstüne gidiyorum tp olmuyor nedenini bileniniz varsa lütfen 🙂

 22. MuhammedGG

  Çok güzel ellerinize sağlık

 23. EnesBatur01

  Abi nasıl indirilir

Bir yorum yaz