Uyumluluk: 1.8, 1.7.10, 1.7.2 Yapımcı: TeNNoX

Bacteria Mod Hakkında

Bacteria modu bloklara bakteri bulaştırarak onları yok etmeye yarıyor. Bakteri çeşidine göre isterseniz blokları yok etmeyip onları başka bir bloğa dönüştürebiliyorsunuz. Mesela çamur bloklarını elmas bloğu yapmak mümkün 🙂

Bacteria Modu Rehberi

Başlangıç: Sünger (Sponge) olmadan bakteri üretmemiz imkansız. Dere, göl veya okyanuslardan bir sünger bloğu bularak işe başlıyoruz. Bakterinin ana kaynağı Küf (Must) bloğunu aşagıdaki tarife bakarak yapıyoruz. Bakteri üretmek için Must’ı suyun altına yerleştiriyoruz. Dikkat etmemiz gereken nokta; su yüzeyinden en az 1 blok derinliğinde bir yere koymamız gerekiyor. Bir süre geçtikten sonra Must bloğunun rengi açık yeşile dönmesi gerekiyor. Rengi açık yeşil olduğunde bloğu kırarak bakterilerimizi toplayabiliriz. Eğer buraya kadar bir hata yapmadıysanız Bunch of Bacteria itemlerini bulmuş olmanız gerekiyor. Yine aşağıdaki tariflere bakarak bakteri kolonileri yapabiliriz!

Bakteri: Bacteria’lar belirli bir bloğu yemeleri (yok etmeleri) için eğitilebiliyor. Eğitmek için Bacterium Colony bloğu bir yere koyuyoruz. Daha sonra Bacterium Colony bloğunun üzerine yemesini istediğimiz blok tipini veya tiplerini üzerine yerleştiriyoruz. Son olarak bir RedStone Torch ile bakterimizi canlandırıyoruz (Torch’u bakteri bloğunun yanına yerleştirerek mesela).

Replacer: Bu blok benim favorim 🙂 Bir bloğun üzerine koyduğumuzda, altındaki blok tipini üzerine koyduğunuz blok tipi ile değiştiriyor. Mesela çamurun üzerine bir replacer bloğu koyduğumuzda ve replacer bloğunun üzerine de bir taş bloğu koyarsak tüm çamur blokları taş olmaya başlıyor. Bunu elmas blokları ile de deneyebilirsiniz 😀

Jammer (item): Jammer’a biz uzaktan kumanda diyebiliriz. Elinize alıp kullandığınızda tüm dünyanızdaki bakteri kolonilerinin üremesini durduruyoruz.

Jammer (blok): Jammer bloklarını bakterilerinize bir sınır çizmek için kullanabiliyoruz. Bakteriler ilerliyor, ilerliyor ve jammer bloğuna ulaştıklarında duruyorlar.

Bacterium Splash Potion: Bakteri potionunu bir bloğa fırattığımızda o bloğa bakteri bulaşmış oluyor.

İzolasyon: https://d1u5p3l4wpay3k.cloudfront.net/minecraft_de_gamepedia/thumb/1/14/Ziegelsteine.png/150px-Ziegelsteine.png?version=c689286f628c34be4df584ca0a395a95 tuğla blokları ile bakterileri izole edebiliyoruz. Mesela blokları zok etmeye başlayan bakteriler tuğla bloğuna ulaştıklarında duruyorlar.

Bacteria Mod Resimleri

Bacteria Modu İnceleme Videosu

Bacteria Mod Tarifleri

Bacteria Mod Nasıl Yüklenir?

Uyarı: Bu modun çalışması için Minecraft Forge yüklü olması gerekmektedir!
  1. Modu indirin,
  2. İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft’ın yüklü olduğu dizindeki “mods” klasörüne kopyalayın (C:/Users/KULLANICI/AppData/Roaming/.minecraft/mods),
  3. Minecraft genellikle ”%AppData%/Roaming/.minecraft/mods” dizininde yüklüdür,
  4. Minecraft’ı başlatın. Bacteria ile iyi oyunlar.

Bacteria Mod İndir

Minecraft 1.7.2 için:

Bacteria Modu indir

Minecraft 1.7.10 için:

Bacteria Modu indir

Minecraft 1.8.0 için:

Bacteria Modu indir

 

Eklenme:
16 Mart 2018

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

  1. İlker işler

    Bu ne modu

  2. Rüzgar

    Guzelmis

Bir yorum yaz