Merdiven Nasıl Yapılır ve Ne İşe Yarar (Ladder Yapımı)

Ladders

Minecraft’ta merdivenlerin nasıl yapıldığının tarifini ve ne şekilde kullanabileceğinizi bu rehberde okuyabilirsiniz.

Merdiven Hakkında Genel Bilgiler

Merdivenler tahtadan yapılan, yatay veya dikey olarak tırmanmanıza yardımcı olan bloklardır. Merdivenleri sadece bloklarıın yan kısımlarına koyabilirsiniz.

 

Merdiven Nasıl Yapılır ve Nereden Bulunur?

Merdivenleri kalelerin kütüphane odalarında veya oda geçişlerinde bulabilirsiniz. Aynı zamanda merdivenleri köylerdeki evlerde veya kiliselerde bulabilirsiniz.

Tabi ki isterseniz merdivenleri kendiniz de yapabilirsiniz. Merdiven yapmak için bir çalışma masasına ve 7 adet çubuğa ihtiyacınız var. 7 çubuğu çalışma masasına alttaki gibi yerleştirerek merdiveninizi yapabilirsiniz.

ladder-tarifi

 

Merdiven Nasıl Kullanılır?

Tıpkı meşaleler gibi merdivenleri de sadece blokların yan kısımlarına koyabilirsiniz. Glass, leaves, ice, half-slabs veya glowstone bloklarına merdiven koyamazsınız. Merdivenleri su içinde de koyabilirsiniz, bu şekilde koyduğunuz merdivenler etrafında havadar alan yaratırlar.

Merdivenleri kullanmak için üzerine doğru yürümeli veya zıplamalsınız. Daha sonra ileri tuşuna basarak çıkabilir veya aşağı basarak inebilirsiniz. Mobların da merdivenleri çıkabilme yeteneğine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Geceleri dikkatli olmanızda yarar var, her merdivenlerde arkanızdan bir zombi sizi takip ediyor olabilir 🙂

 

Merdiven Videosu

Merdiven tarifi ve diğer tüm eşyaların yapımını buradan görebilirsiniz.

Etiketler:
, , ,

Eklenme:
01 Eylül 2013

Bu yazı tarafından yazıldı.

Minecraft fanı, harika bir madenci ve farmer.

Twitter'dan Takip Et

Bir yorum yazİnceleme Bekleyen Harita Sayısı: 251

Sohbet

Mineturk Youtube Kanalı

Error type: "Forbidden". Error message: "Daily Limit Exceeded. The quota will be reset at midnight Pacific Time (PT). You may monitor your quota usage and adjust limits in the API Console: https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/quotas?project=192939760626" Domain: "usageLimits". Reason: "dailyLimitExceeded".

Did you added your own Google API key? Look at the help.

Check in YouTube if the id UCrSQsYiwPnEaXM0Lz5OeCqg belongs to a channelid. Check the FAQ of the plugin or send error messages to support.